Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ha egy pók meghalt fent tud...

Orsica kérdése:

Ha egy pók meghalt fent tud maradni a falon?

Figyelt kérdés
A pók a szobám két falának a találkozásában van. Lefújtam közelről dezodorral de nem reagált a porszívót nem merem használni mert anyáék már alszanak. És pont az ágyam felt van nem merem megkockáztatni hogy egy könyvel leütöm mert félek hogy beesik az ágyam mögé. Aki még fent van kérem segítsen de hamar :(.

2014. jan. 27. 01:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Hát öööhhm Minek fújtad le? :D

Ha békénhagytad volna most nyugodtan aludhatnál,mert az biztos hogy még 2 nap múlva is abban a sarokban lesz ha nem piszkálod meg.

2014. jan. 27. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
5%
papízsepivel összenyomod és kidobod a kukába?
2014. jan. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
Áh... Miért bántodtad? Most jobb neked hogy egy ártatlan állatot kicsináltál? Nem font volna körbe este, hogy a testnedveid kiszívja, te pedig múmiává aszalódj. Bár megeshet, persze, de ritka... Csak a barnás fekete pókok, ill a szürkés színűek teszik ezt. Ha szép nagy színes pók, az nem. :)
2014. jan. 27. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

A dezodor nem öli meg, még a hajlakk sem, de az kicsit nehezíti a mozgását (bár akkor meg hajlamos azért leesni, mert nem tudja tartani magát).


Magyarán felesleges válaszolni a kérdésedre, mert a pók nem halt meg, csak valószínűleg összehúzta magát, mert megijedt, vagy mert nem kellemes neki a sok dezodorban lévő alkohol és egyéb anyag.

Egyébként csak akkor képes fent maradni már nem élő állapotában, ha 1, lecsaptad és a kifolyt testnedvei odatapasztják 2, a hálójában pusztult el és az tartja.


Amúgy szerintem bekapcsolhattad volna a porszívót, az csak fél perc, talán szüleid fel sem ébredtek volna rá, vagy ha mégis mondhattad volna, hogy nem akartad őket zavarni így gondoltad megoldod te és nagyon bíztál benne, hogy nem ébrednek fel rá, sajnálod. Még ha veszekednek is kicsit, legalább a pók nem lesz feletted.


Vagy tudom ajánlani azt eurós, 100 forintos boltokban kapható szivárványszínű porolót. Van olyan is, amit ki lehet húzni, tehát meg tudod hoszabbítani a szárát és akkor azzal óvatosan le tudod venni a pókot, majd lerázod a földre és rálépsz vagy egy zsebkendővel elkapod, vagy akár ki is viheted az udvarra.

Én úgy szoktam, hogy nem nyomom agyon vele (nem is igazán lehet), hanem óvatosan, de határozottan alányomom, hogy biztosan ne leessen, hanem átmásszon arra, majd lassan de szintén határozottan leemelem (végig függőlegesen, nem rángatva, vagy esetleg úgy oldalra fordítva ha mászik a pók, hogy ne tudjon leesni), majd le a földre. Olcsón lehet venni ilyen eszközt, sokszor csomagban van (nagyot, kihúzhatósat ritkán látok külön, csak közepes méretűt). A csomagban általában van nagy, közepes és egy nagyon kicsi, ami tökéletes billentyűzetről vagy monitorról, tv-ről letörölni a port. Szóval tényleg tudom javasolni, mert az zajt sem csap és mindent le lehet vele szedni az ezüstös pikkelykét vagy bármilyen lényt is. :)


Amúgy már nyilván alszol, de szerintem ne aggódj a pók miatt, kevés pók tud megmarni (áthatolni a bőrödön). És még kevesebb akar megtámadni. Ezek az általános pókok csak akkor marnak meg, ha pl. úgy fekszel rájuk, hogy összenyomod őket, de nem múlnak ki a súlyodtól, hanem még van esélyük támadni. Akkor sem mindegyik képes áthatolni a bőrön és nem is mindenhol képesek erre, inkább csak a vékonyabb területeken.

Engem egyszer a lábfejemen csípett meg egy kis jelentéktelen kerti pók, mert a cipőm nyelve a lábamhoz nyomta és védekezett. Csípett, égett a csípés, 2 kicsi pont volt (ugye a csáprágói), kellemetlen volt, de simán folytattam a dolgom, nem volt szörnyű.


Egyébként milyen pók volt, hogy nézett ki?

Legvalószínűbb a kaszáspók, ami elhalt növényi maradványokkal vagy kisebb állatokkal táplálkozik, teljesen veszélytelen, felesleges megölni, semmi bajt nem okoz a lakásban, az tényleg nem tud megmarni sehogyan sem.


A másik a házi zugpók, ami igen változatos lehet. Ezek azok a nagy, vastag lábú, szőrös, fekete vagy barna pókok, amiktől az ember képes halálra rémülni, akkorák.

Állítólag ezek sem képesek áthatolni a bőrön, de én ezzel nem értek egyet maradéktalanul (némelyik képes lehet rá, ahogyan megvizsgáltam). Viszont ezek sem veszélyesek és nem áll szándékukban megtámadni, csak ha védekezniük kell.

Ezek leginkább a sarkokban szeretnek tanyázni, sokkal vastagabb, kevésbé átlátható hálót csinálnak, nem olyat, mint a szokásos benti pókok. Viszont általában alul vannak, nem másznak magasra (bár előfordul).


De ha nem volt túl nagy és nem is a kaszáspók, akkor egy egyszerű sima házipók lehetett.


Vért egyik sem szív, a marása egyiknek sem veszélyes, nálunk is előfordul mindegyik ezek közül, én is megijedek, ha meglátom, de még sosem esett bajom.


A Raid és társai egyébként megölik (mászórovarirtó szerek), viszont nem ajánlatos azzal fújkálni, mert rámehet olyan dolgokra, amikre nem kéne, illetve utána szellőztetni kell. Én Insecticide 2000-ret (vagy a BioKill is jó lehet) tartok a szobában, mert az nem annyira veszélyes és olyan, mintha csak sima vizet permeteznél, nem lesz "köd", nem kell szellőztetni a mínuszokban késő este sem.

Viszont mivel ez nem hajtógázas, így nem is megy olyan magasra, nehéz a pókra fújni, ha magasan van (és kicsivel lassabban hat, mint mondjuk egy Raid, de ha többet fújsz, akkor megnyugodhatsz, szépen lassan de biztosan kimúlik szegény állat). De félő, hogy ha magasan lévő pókra próbálod fújni, akkor hamarabb rádesik, mintsem rendesen le tudnád fújni vele, ezért ilyenkor jobb a poroló, aztán esetleg azon lefújni.


Amúgy ha semmi nem megoldható, akkor a legjobb, ha nem piszkálod, mert akkor nem fog leesni. Ők képesek magukat megtartani és képesek akár napokig is egy helyben maradni (vagy magától továbbhalad máshová). Így viszont, ha nem ölöd meg, csak lefújod mindenféle, nem erre kitalált anyaggal, akkor viszont nagy az esély rá, hogy leesik, és esetleg rád, amitől bajod ugyan nem lesz, de megijedsz.

Vagy az ágy mögé, ahol szintén nem fog elpusztulni, mert idővel helyrejön, a hajlakk/dezodor csak egy időre bánik el vele kicsit.

2014. jan. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%
Fölöttem egy ún. "szófosó" kifejlett példányát láthatják természetes környezetében.
2014. jan. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Alatta pedig az ostoba b@rmot, aki csak kötekedik, de segíteni meg sem próbált a kérdezőnek (talán mert nem is tudna).

Mellesleg nem ez a természetes környezetem. Itt túl sok a hülye, mint azt ismét észrevehettük.

2014. jan. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15%
Segíteni? Mármint azon, hogy van egy pók a sarokban és úristen mit csináljunk vele? Őszintén remélem, hogy ennél nagyobb problémája sosem lesz a kedves kérdezőnek.
2014. jan. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sajnos valószínű hogy lesz nagyobb problémám a póknál a sarokban ilyenek mit például a gimnázium az egyetem de te ezekről honnan tudhatnál ha egyszer a majmok ketrecéből jössz ők úgy is megeszik a pókokat. -.- Az előző kommentelőnek pedig köszönöm a segítséget :)
2014. jan. 27. 22:10
 9/12 anonim ***** válasza:

Nézd, én is örülnék neki, ha ott tarthatnék, hogy ez a legnagyobb problémám és emiatt kellene hisztiznem, semmi más bajom nem lenne. De ettől függetlenül megértem azt is, ha valaki nagyon fél a pókoktól, sok embert ismerek, akik már tényleg irracionális dolgokat tesznek, annyira félnek tőlük, van aki retteg. Ez nem normális dolog, de szerencsére sokan kinövik. És nagy segítség lehet nekik, ha tudják, hogyan tudnak ellenük védekezni vagy mégis mivel állnak szemben, ezért magyaráztam a kérdezőnek annyit, mert gondoltam ha ennyire fél egy veszélytelen póktól, akkor megnyugtathatja őt, amit írtam, és talán idővel sikerül leküzdenie a félelmét.

De amit te csinálsz az aztán tökéletesen haszontalan volt, ráadásul ha így gondolod nem értem, miért nem hagytad a francba az egész kérdést. Nekem is van olyan, amit elolvasok és a fejemet fogom, de bezárom és kész, nem foglalkozom vele tovább. De te, nem értem mit csinálsz itt, nyilván nem érted a lényeget, hogy mire szolgál ez az oldal.

2014. jan. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Amúgy másnak sem lehet itt sok esze, mert én szakszerű és figyelmes választ adtam a kérdezőnek, figyelembe véve, hogy valószínűleg egy fiatal gyerek(esetleg tini), aki láthatóan nagyon fél a pókoktól (még akkor is, ha ez kicsit már túlzásnak tűnik), mégis le lettem pontozva. Vagy el sem olvastátok, amiért sokat írtam, csak lehúztatok? Hát gratulálok, remélem farkaspókok költöznek a kertetekbe, és valahol sikerül összetalálkozni valami nem őshonos fajjal is, aminek a marása veszélyes és majd gennyesedéstől kezdve, nekrózison át lesz ott minden, több hónapon át tartó felépüléssel és fájdalommal.

Na minden "jót"!

2014. jan. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!