Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Rovar szakértők figyelem! Ez...

P.O.C. kérdése:

Rovar szakértők figyelem! Ez milyen faj?

Figyelt kérdés

Több is van a családomat már a szívbaj környékezi tőlük. Hogy lehet tőlük megszabadulni? Irtás, riasztás stb..

Így néz ki: [link]



2014. máj. 22. 18:05
 1/4 sadam87 ***** válasza:
100%

Óriás tőrösdarázs. Irtani nem nagyon illik, mivel védett faj! Elvileg nem agresszív (én személyesen mg nem nagyon találkoztam vele).

[link]

[link]

[link]

2014. máj. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
15%

Ez közönséges lódarázs.

[link]


Ebben van pár módszer a csapdákra.Rovarirtószer megöli őket

2014. máj. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, ennek a feje full fekete. Annak a Óriás tőrösdarázs izének, meg sárga, akár hány képet is nézek róla. Valahonnan a földről másztak elő. Védett vagy sem, én akkor se hagyom, hogy a gyerekeket bántsák. Ráadásul az egyik allergiás is a csípésre. Nem nagyon szeretek pusztítót játszani, még a pókot is kiviszem a házból, de ezek likvidálva lesznek, ha még egyszer meglátom őket.


Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak (jár a +1).

2014. máj. 22. 19:22
 4/4 sadam87 ***** válasza:

Az óriás tőrösdarázs nősténynek valóban sárga a feje, de a hímnek fekete. De lehet más tőrösdarázs faj is. Mindenesetre a potroha eléggé hasonlít. Az viszont egész biztos, hogy nem lódarázs.

Itt látszik egymás mellett a hím és a nőstény:

[link]

2014. máj. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!