Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Régebben volt fekete és barna...

Régebben volt fekete és barna csótány is a lakásban amikor ideköltöztem. De már csak barna van szerencsére, az is ritkán. Ez mit jelent tulajdonképpen?

Figyelt kérdés
Arra keresem a választ, hogy mi változott meg, amiért a feketék teljesen eltűntek, csak 1-2 kósza barnát találok néhanapján. Igaz ami igaz, nincs jelenleg konyha, teljesen üres, ki van szedve minden a kopasz falig, mert fullra volt feketékkel a mosogató környéke. Azok általában ott tanyáznak, és csak a barna szokott partizánkodni a szobában? Azoknak nincs akkora vízigényük mint a feketéknek?

2014. jún. 15. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A feketék(konyhai csótány alias svábbogár)ugyanazokon a helyeken élnek mint a barnák(német csótány)tehát furcsa,hogy eltűntek. Valószínűleg svábbogarak tanyáit sikerült közben elpusztítani míg a barna csótányokét nem. A barna csótányok feltudnak mászni a mennyezetre és repülni is tudnak tehát néhányan elmenekülhettek és túléltek.
2014. jún. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
74%
Kevered a szezont a fazonnal! Az amerikai csótány ami repülni is tud, ugyan létezik hazánkban de ritka!A német csótány is egy gyakori faj, de ahol feketék vannak, az valószínűleg a konyhai csótány (azaz svábbogár), ugyanis a konyhai csótánynak a nősténye, amely a petetokot hurcolja magával, az általában sötétebb színű és kerekebb fejű, illetve a nőstényeknek a szárnyaik is végig érnek a testükön, míg a hímeké nem. Nos mivel, igen, a nősténynek több vízre van szüksége ezért nemigen mászkálnak a konyhából el, ez inkább a hímekre jellemző!Viszont ha feketéket nem látsz sehol, az jó jel, ugyanis akkor valószínűleg szaporodni sem tudnak olyan iramban, mint amúgy.
2014. jún. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A fekete teljesen eltűnt, de a barna az úgy veszem észre, hogy a kajára megy inkább. Egyik nap találtam egyet a szoba közepén (élt még 5mp-ig) és gyorsan el akart iszkolni. Nem tudom, hog a konnektorokon mennyire közlekednek, de az gyanúsos nekem. Még nem találtam meg a jó cucco5t amivel a vezetékcsatornákat úgy tudom ledugózni belül, hogy alkalom esetén ki tudjam venni, szóval a gipsz jó megoldás, de nem megfelelő. Valami gumidugó-szerűség kéne, vagy terosztát szalag-szerű gyurma. Szilikonozni nem jó, mert az beragad a fenébe.
2014. jún. 18. 21:09
 4/5 anonim válasza:
47%
Az utóbbira választ nem tudok adni, viszont az írtást javasolnám, ha csak így futkorásznak a lakásban! De mint mondottam a fekete a nőstény, azzal bizony vigyázni kell, mert az hordozza a petetokot, amiből az újak kelnek ki! Írtass!!
2014. jún. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest, hogy nincs fent a strangborítás se a wc-ben, se a fürdőben ez a havonta 1 csóti szerintem egyenlő a nullával. Nincs értelme addig úgyse irtani, mennek oda ahol van kaja, pia. Nálam nincs semmi a felújítás miatt, vagy ha igen, akkor a hűtőben.
2014. jún. 29. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!