Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Sos! Megállapítottuk, hogy...

Sos! Megállapítottuk, hogy egy ágyi poloskát találtunk, mi, anya és lánya kettecskén kicsi tiszta és szép otthonunkban. A gyerek szobájában a földön volt, a macska vette észre, aki szobacica. Nem volt benne vér, kifejlett nőstény. Hogy került oda?

Figyelt kérdés
Gólyatáborból jött haza a gyermek,úgy 21 napja.Előtte közvetlenül is volt nyaralni,egy hétig.lakótelepen lakunk,3 éve,semmi rovar nem volt eddig,legfelső lakás amúgy.két szoba,gyerek ágya vasból van,(ikea,fa rács,a matrac alatt,oda nem tud elbújni)én a földön alszom(másik szoba,kicsi matrac,amit ide-oda hurcolok,alá sem tud bújni.)Padlószőnyeg felett egy másik,nincs leragasztva,végig megnéztem,semmi élőlény alatta,kiporszívóztam,és beszórtam porral.Rajtam úgy a gólyatábor környékén volt egy-két csípés,de szúnyogcsípének látszott,talán négy db,azóta-öt hete semmi.(és akkor szúnyogok is voltak még)most sem.Lehet,hogy egy poloskát haza hozott,az itt megnőtt,és most mászott elő vért szívni,csak elkaptuk,-és nincs több?tehát még nem rakott petét? mert nem táplálkozik semmi belőlünk..két napja nem alszom,-akkor találtuk,és amúgy is stresszeszes az élet,valaki nyugtasson meg,hogy nem lesz invázió!!-teafa olaj is van...és kőrbeszórtam az ágyat is.

2014. szept. 25. 13:55
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Biztos, hogy ágyi poloska volt? Mert azért ilyen pici rovarokkal cicák nem nagyon szoktak foglalkozni. Amúgy igen, a gyerek simán vihetett haza, a poloskák hónapokig elvannak kaja nélkül.
2014. szept. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.a mi cicánk még a legkisebb bogarat is kiszúrja,és megeszi.ez a radiátor előtt volt a földön,és ott szagolgatta,úgy vettem észre,egy kis pötty,először azt hittem katica,-a sötétben..megnéztük a neten..és a horrornál is rosszabb amit összeolvastam róla
2014. szept. 25. 14:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán hazavihette táborból vagy nyaralásból. Ezek a kis dögök fél évig is kibírják kaja nélkül, és nemigen fogod megtalálni őket sehol, mert olyan apró kis repedésekben, lyukakban bújnak el, amit észre sem veszel. Gyorsan szaporodnak, szóval érdemes lenne minél hamarabb rovarirtót hívni.
2014. szept. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Leht hogy fél évig nem csípnek meg,nem szaporodnak...?és ha csak ez az egy volt?úgy tudom,a rovarirtás sem segít...vagy nem feltétlenül megbízható..hogy azt kell megakadályozni,h vért szívjanak,és a teafaolaj állítólag jó..Ha igaz.Az a baj,hogy októberben nagyon sokat kell dolgoznom,és nem is lesz szabadnapom.és drága ia,úgy tudom,persze minden pénzt megér,de rettegek!!!!
2014. szept. 25. 14:31
 5/8 A kérdező kommentje:
Most néztem egy irtót,és bizalomgerjesztő.azt hiszem kihívom,mert nem akarok negyven kilóra fogyni.
2014. szept. 25. 14:37
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha vért akarnak szívni, akkor fognak. Nem tudod megakadályozni. Épp, hogy a rovarirtó az egyetlen megoldás. Drága, de felzabálnak előbb-utóbb.

Ha 21 napja jött haza a lányod a táborból, akkor ott már nem egy bogár van, és ahogy egyre többen lesznek, szaporodnak majd a csípések. Pont olyan, mint a szúnyogcsípés, csak általában többet szúrnak egymás mellé.

Gyerekotthonban éltem, szóval ki vagyok képezve élősködőkből... :) A poloska-sztori horrorisztikusabb volt, mint a tetűjárvány. Próbálták bemesélni nekünk, hogy allergiásak vagyunk valamire, úgy nézett ki mindenki, mint egy bárányhimlős, a lepedők rendszeresen vérfoltosak lettek, és hónapokon keresztül! nem tudtunk elfogni egyetlen bogarat sem, hogy bebizonyítsuk. Mikor sikerült és jöttek a rovarirtók, 8 hónapos fertőzést állapítottak meg, háromszor kellett visszajönniük irtani, minden irtás után 2 napig mást se csináltunk csak mostunk, és sötétek voltak a padlók a döglött poloskáktól.

Elvileg épp elég volt, hogy egy gyerek bevitt egyet otthonról a ruháival.


Szóval ezt ne várjátok meg.

2014. szept. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Ettől tartok..ez a legrosszabb.Együtt érzek,de az semmiség az átéltekhez képest.Szóval több is lehet.Meg vagyok győzve,hogy segítség kell,bár nem akartam....mert éppen koplalás van...de sebaj.
2014. szept. 25. 14:56
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha kifejlett nőstény volt, akkor az rakott már le egy csomó petét, amik előbb-utóbb kikelnek, amúgy nem mindenkin van szúnyogcsípésszerű kiütés, van akin semmi nyoma, vagy csak egy icipici piros pötty, ha napközben láttad, akkor ott már több is lehet.
2014. szept. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!