Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ment már belétek kullancs? Ha...

Ment már belétek kullancs? Ha igen mit csináltatok? Tapasztalatokra lennék kiváncsi.

Figyelt kérdés
nagyon félek tőle h meg csip egy kullancs.. Tényleg nagyon veszélyesek mint ahogyan mondják??
2015. máj. 25. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Fújd, vagy kend be magadat kullancsriasztóval, ha ennyire félsz. Megemlíteném, hogy ma már a szúnyogoktól is érdemes távol tartani magunkat, mert ők is fertőznek.
2015. máj. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bennem már volt, igazából nem érzel semmit, kicsit piros körülötte. Gyógyszertárban kapható csipesszel kiszedte anyu. Én egyáltalán nem félek tőlük, nem kell minden nyavalyától rettegni.
2015. máj. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És semmi bajod nem lett??
2015. máj. 25. 17:37
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia nem érdemes túl aggódni.

Vegyél a Freshnapssban, vagy patikában kullancskiszedő kanalat, hogy folyton legyen kéznél.Én a kocsiban tartom.

Amint észreveszed, gondolkodás nélkül el kell távolítani. A kiszedett kullancsot pedig ellehet küldeni kivizsgálásra.

Nem szabad piszkálni olajozni, nyomogatni. Kivele!


Gyermekkoromba volt a herezacsimba. Akkor még nem értettem hozzá, és bekentül olajjal, és irány az ügyelet, mire odaértünk már kimászott és eltűnt. Szerencsém volt.


Kutyából szedtem már ki a kanállal, hamar kijött.

Előtte sajnos már kapott fertőzés tőle, de kutyáknál más téma...

2015. máj. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Angin válasza:

Ne félj! Ha beléd megy egyszerűen tépd ki. Tépheted gyógyszertári eszközzel vagy akár az újjaiddal is tökmindegy. Ügyelj arra, h ne nyomogasd, ne kenegesd, még véletlen se égesd. A kullancs főleg akkor fertőz, mikor kifele jövet váladékot ereszt ki. Ha kitéped akkor ez elmarad. A csípés helyét tartsad szemmel pár napig. Ha a csípés körül gyűrű alakú pirosodást látsz, akkor menj orvoshoz. A gyógyszertári eszközök az első nyaras kullancsokra nem alkalmasak a tapasztalatom szerint, csak ha már megszívták magukat.

A fertőzésektől ne félj. Teljesen felesleges csak a megkeseríted az életed.

2015. máj. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.. 😊 Egy kicsit Megnyugodtam.. És még annyi kérdésem lenne ha kiszedem és benne marad a feje akkor az baj??
2015. máj. 25. 17:48
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem teljesen veszélytelen, de gondolj arra, hogy sokan éveken át naponta dolgoznak az erdőkben. Többségük makk egészséges. Általában az ivászat több kárt tesz bennük mint néhány kullancs.

Ha netán még is megbetegednél, a Lyme-kór gyógyítható.

Sok kullancsot szedtünk ki egymásból és a kutyáinkból is. Állatkereskedésben és azt hiszem gyógyszertárban is árulnak hozzá erre való eszközt. Ha teheted akkor ne a csipeszest verziót válaszd.

Pár napig figyeltem, hogy lesz a bőrpír a csípés helyén és ennyi. Viszont azt jó ha tudod, fertőzés esetében sem feltétlenűl jelenik meg bőrpír.

2015. máj. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2015. máj. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Angin válasza:
Nem baj, de azt az orvossal ki kell szedetni.
2015. máj. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 piriiiii ***** válasza:
Ment, több is. Hát azt csináltam, hogy fogtam és kiszedtem. :D Még élek.
2015. máj. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!