Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen pókot foghattam?

Milyen pókot foghattam?

Figyelt kérdés

Barna jószág, úgy 5-6 mm hosszú a teste, ha kinyújtja a lábait másfél centi körül lehet. Különös ismertetőjegye, hogy a potrohán fekete csíkok vannak, a csáprágója meg olyan, mintha két is gumó, vagy bojt lenne rajta (igazából mintha két pici boxkesztyűt viselne). Egyébként hosszúkás, vékony alkatú, elég gyorsan futkorászik. Tettem be neki egy gyufásdobozt, és szeret abban kuckózni, és nem túl harcias, mert mindig abba bújik el, ha háborgatom. A falon mászott lefelé este, ott fogtam meg, de nem ő az első, a kádból és a szőnyegről is szedtem össze.

Kiféle, miféle pók ő, veszélyes, hol engedjem szabadon?



2015. júl. 25. 12:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Javítom, 2 centi, vagy több is lehet a lábaival együtt, szinte fekete, sötét barna a potroha, és felülről sárgás csíkok/ pöttyök vannak rajta.
2015. júl. 25. 12:29
 2/6 anonim ***** válasza:
Képet tudnál róla mellékelni?
2015. júl. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha lefotóznád sokat segítene. :-/
2015. júl. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja küldhetnél egy képet
2015. júl. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 polarbeer ***** válasza:

Szia, igen, kép mindenképpen kéne, ez így nem azonosítható.

Amennyit hozzá tudok tenni a dologhoz az annak a magyarázata, hogy "a csáprágója meg olyan, mintha két is gumó, vagy bojt lenne rajta (igazából mintha két pici boxkesztyűt viselne)"

Nos az a helyzet, Kedves Kérdező, hogy nem a csáprágóján (chelicera), hanem a tapogatóján (pedipalpus) van az 1 - 1 megvastagodott képlet. Ez azt jelenti, hogy a pókod hím, minden hím pókra jellemző a megvastagodott pedipalpus.


A faj természetesen nem azonosítható ilyen leírásból,a pókok egy nagyon népes csoport, de Magyarországon (2 ritka fajtól eltekintve) nem él veszélyes pókfaj. A mérges dajkapók és a búvárpók mondható csak veszélyesnek, azoknak tényleg nagyon fájdalmas a harapásuk, de ezek a fajok országosan nagyon ritkák. De már a méret, az életmód és a lelőhely miatt is teljesen kizárt, hogy veszélyes pók legyen. Nyugodtan rá lehet mászatni kézre, vagy egy újságpapírra, és ki lehet vinni a ház elé a legközelebbi füves / bokros részre. Nem lesz neki semmi baja. :)


Üdv.:

polarbeer

2015. júl. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ez az ugynevezett Vissipochus Tsodapochus Linné et. al. subspecies alfaja.
2015. dec. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!