Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Lepkészek vagy csak az aki...

Lepkészek vagy csak az aki úgy érzi ért a pillangókhoz esetleg a hernyókhoz, ez melyik pillangó hernyója és mit ehet?

Figyelt kérdés

Képek a hernyóról alul!

Melyik faj lehet ez, a falon találtam, szóval halvány fogalmam sincs róla mit ehet.

Viszont szerintem sokat segít, a nyomozásban, hogy selyemszerű dolgot készít, amelyet folyamatosan csinál. Talán be akar bábozódni?

Légyszíves segítsetek!

Előre is köszönöm!

Képek:

[link]

[link]



2015. aug. 23. 13:20
 1/7 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Calophasia lunula - gyújtoványfű-apróbagoly. Igen, bábozódni készül, ez a színén is látszik, ilyenkor nem érdemes hozzányúlni. Azt a "selyemszerű dolgot" kokonnak vagy bábburoknak hívják, normál esetben ez a faj a külső réteget apró levéldarabokkal vagy homokkal "álcázza", de ezek nélkül valószínűleg csak fehér lesz, bár megnézném a végeredményt. Enni már nem fog semmit, a bábozódás után kb. 1-2 hét és kikel a lepke.
2015. aug. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)

Még azt megkérdezhetném mit enne ha kellene neki, csak úgy kíváncsiságból.

És ha kikelt mit eszik nem nagyon értek az éjjeli lepkékhez, csak a nappaliakhoz. Mit eszik ha felnő?

2015. aug. 23. 16:22
 3/7 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Hernyóként gyújtoványfüvet és oroszlánszájat (ismertebb nevén tátika) eszik. A kifejlett lepkéről most hirtelen nem tudom, eszik-e, mindjárt utánanézek.

A hernyóval egyébként némelyik évben elég könnyű találkozni, volt, hogy nagyszüleim 20 négyzetméteres tátikaültetvényét tarra rágták. Mondjuk idén csak egy bábot találtam, az ki is kelt már, de el lett engedve.

2015. aug. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Naasszonnya', Wiki szerint "Adults feed harmlessly on the plants' nectar", szóval nektáron él. Ezt lehet helyettesíteni cukros vízzel, cukros pálinkával, ízlés szerint mézet is keverhetsz bele. Én speciel sima cukros pálinkát szoktam adni a lepkéknek, ha néhanap tartok élőket. Arra figyelj, hogy nagy helyen legyen, mert eléggé szeret repkedni és hamar össze tudja törni a szárnyait.
2015. aug. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, már befedte magát kokonnal, és olyan fehéres világosbarnás színű lett már a báb, nem tudom tesz-e majd még rá, de már ki sem látszik.

Majd küldök képet, ha szeretnéd. :)

2015. aug. 24. 11:15
 6/7 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Ha a kokon sűrű és már nem látszik át, akkor nem fog. A báb eleinte világos, később valamennyivel sötétebb lesz, de megmarad barnásnak. Az első pár napban nem érdemes bolygatni, mert akkor sérülékenyebb jóval, viszont érdekesség ennél a fajnál (is), hogy a proboscis "kiáll" a bábból, ami elég egyedi látvány.

Bár van róla sejtésem, hogy nézhet ki így a kokon, de egy fotót megköszönök majd róla. :)

2015. aug. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Itt vagyok! Elküldtem privátba is, de ide is kirakom, ha valaki mást is érdekelne!

[link]

2015. szept. 7. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!