Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A szarvasbogár nagyon ritka,...

A szarvasbogár nagyon ritka, szerintem kihalófélben vannak. Évek óta nem láttam. Felétek is?

Figyelt kérdés
2015. aug. 31. 22:01
 1/2 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Idén én se láttam túl sokat, de kihalófélben azért még nincs. Az, hogy valami kihalófélben van, sokkal radikálisabb dolog attól, hogy némelyik városba kevesebb rovar repül be.

Nem egy gyakori faj, fact, de szerencsére még nem kell az eltűnésüktől félni, bár azért felbátorodni se kell ezen és összefogdosni az összeset, amit látunk.

Érdemes kimenni tölgyesekbe vagy fűzfaligetekbe, én ott szoktam látni őket leginkább. (Ne most, ilyenkor már nemigen vannak, hanem majd tavasszal-nyár elején.)

2015. aug. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem olyan ritka azért. Persze nem egy paneltelepen kell keresni, nem az a természetes közege. A növények között meg nehezebb észrevenni. Én a kertben is láttam jó néhányat idén is, meg a Balatonnál az aszfalton elszáguldott előttem egy óriási példány is. :)
2015. szept. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!