Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Segítség! Berepült a szobámba...

Segítség! Berepült a szobámba egy olyan rovar vagy madár, mint az imátkozó sáska?

Figyelt kérdés
De nem zöld, hanem világosbarna, és olyan hangot ad ki repülés közben, mint egy helikopter. Lassan repül, de nagyon félelmetes. A teste akkora, mit a tenyerem. Apa most keresi, de most csendben van, nem találjuk. Mi lehet ez? Hogyan csaljuk elő?

2015. okt. 5. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%

Szia!

Szerintem az lenne a legjobb ha rovarirtoval befujnatok az egesz lakast!

Fontos hogy ilyenkor nw legyen etel sehol amit majd te vagy esetleg allatod megeszik! Ha az nem jon be akkor probaljatok meg a mezet hatha beleragad.

2015. okt. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
nem fog megenni, ne izgulj
2015. okt. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Az imádkozó sáska is lehet barna, a repülése is zörgő, szóval esélyes, hogy az lesz. Bántani nem kell, egyrészt védett, másrészt semmit nem fog ártani, max. megesz pár legyet. Valószínűleg elő fog majd mászni, akkor meg lehet nyugodtan fogni, nem bánt, és kivinni.
2015. okt. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mátranováki Fényevő nevű felhasználó válaszával értek egyet. :) Imádkozó sáska mimikriben jeleskedik, azaz szépen felveszi a környezete színét, így tehát barna is lehet. És repülni is tud. Ne bántsd, ha előkerül rakjátok egy befőttesüvegbe vagy bármibe és tegyétek ki a szabadba. Mondom ezt úgy, hogy az egyetlen állat amitől besz@rok, az az imádkozó sáska, de bántani nem szoktam. :)
2015. okt. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De én úgy hallottam, hogy a sáska harap! Nem is mertem a szobámban aludni, átmentem Apáékhoz!
2015. okt. 6. 08:14
 6/11 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Nem harap. A SÁSKA - TUD - harapni, ha pont úgy fogod meg, hogy elérje a kezed a szájszervével. Védekezésképp teszi.

Ellenben az imádkozó sáska NEM sáska, függetlenül a nevétől, nem áll rokonságban a valódi sáskákkal, teljesen más a szájszerve. Nála konkrétan nagy erőfeszítések kellenének ahhoz, hogy megharaptasd vele magad. Maximum úgy tud bántani, ha lassan nyúlsz felé miközben védekező állásban van (szárnyak kifeszítve felfelé, "karok" maga elé húzva), de ha simán megfogod vay rásegíted a tenyeredre, akkor max. megpróbál majd leszaladni, vagy ha felfelé kapaszkodik akkor a karmait használja majd, utóbbi esetben meg lehet érezni, amikor ránehezedik, de azért ezeknek nincs olyan súlya, hogy marhára fájjon.

2015. okt. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Magától meg főleg nem fog csak úgy odamenni és megharapni, se sáska, se imádkozó sáska, se semmi más rovar. (Na jó, max. az ágyi poloska és a többi parazita..)
2015. okt. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Még mindig bent van a szobámban, mert rázártuk az ajtót reggel. De csendben van, és nem találjuk! Hogyan lehet előcsalogatni?
2015. okt. 6. 16:36
 9/11 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Nagyjából sehogy. Vagy előjön, vagy beragadt a szekrény mögé és ott pusztul.
2015. okt. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
69%

100%, hogy egy barna imádkozósáska.Hogy harap, azt tanusítom, de nem úgy kell elképzelni, mint a filmekben, hogy megtámad.A rovarok nem támadnak, csak védekeznek.Esetlev ha a kezedbe veszed "megharap", ami olyan érzés, mint amikor egy gyenge csipesz(ruhaszaritokotelrol) megcsip.Engem szemely szerint csikolt is.Ne félj a szobádba aludni, mert nem fog rádmàszni.Ne öljétek meg, mert védett faj és keves van belőle.

Bocsi a kisregényért.:)

2015. okt. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!