Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ilyenkor télen vannak legyek?

Ilyenkor télen vannak legyek?

Figyelt kérdés
Arra ébredtem fel az előbb, hogy valami bogár/rovár 'zümmög', repked a szobámban. Nem sikerült közelről megnéznem, mert csak a plafon körül repült, kb 20 percig vártam, hogy leszáljon valahova, de nem szált le.. aztán meguntam és kinyitottam az ablakot és kiment. De messziről úgy láttam, mintha légy lenne.

2016. jan. 29. 08:24
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Ritka, de 1-2 előfordulhat ilyenkor is.
2016. jan. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Sztem 90% az esély , hogy valóban legyet láttál. Megeshet, hogy a fűtött lakásban megbújó rovar "felébred", akár a tél közepén. Főleg, ha kint is meleg van, akkor előbújnak, a napsütötte falról csipkedik ezeket a legyeket, bogárkákat a cinkék. Lakásban itt is előfordult már "korán kelő" légy, 2-3 hét múlva akár méhecske is lesz. Pedig (tudtommal) akkor még csak a szél útján termékenyülő fák , bokrok virágzanak. (pl. mogyoró. ) Feltételezem, hogy a klímaváltozásnak is szerepe van mindebben
2016. jan. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Vannak, de kabátot vesznek.
2016. jan. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen lehet, hogy légy volt. Ha a házfalunkat kis ideig, akár csak kis foltban is, süti a Nap, máris ott terem egy-kettő. Néhány napja csaptam le egyet.
2016. jan. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Már hogyne lennének! A pozitív teszt szerint az egyik szomszéd is bekapott egyet
2016. febr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vannak, mert a lakásban áttelelnek. De lehet azért is, mert nincs igazi tél... ha nem csillagászati szempontból nézzük, hanem az állatok szempontjából, akkor tavasz van.
2016. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!