Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen pók? Kettő darabot...

Ez milyen pók? Kettő darabot találtam belőle a lakásban.

Figyelt kérdés

A fotón már a félig szétnyomott állapota látható. Nagyon gyorsan szalad. Attól félek, ha több van belőle, akkor megcsípi a kisállatomat, és valami baja lesz. Kérlek segítsetek! Köszönöm!


Link a képhez: [link]



2016. ápr. 3. 22:45
1 2
 1/14 anonim válasza:
Én sajnos konkrétan nem tudom megmondani, de holnap megkérdezem a biológia szakos tanáromat és elmondom mi a válasza. Remélem sikeresen tudok ezzel segíteni. 17/f
2016. ápr. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Valamelyik faggyúpók, Steatoda sp., talán S. grossa.
2016. ápr. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
8%

Wow!Ettől én is be💩nék.

Remélem kiderül mi fajta.

Huh,elég durva.

Hasonlit a black widow-ra csak a foltok más szinűek meg mint ha nagyobb lenne.

2016. ápr. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Eléggé be vagyok rezelve most :D
2016. ápr. 3. 23:33
 5/14 anonim válasza:
Hol találtad?
2016. ápr. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Nem kell félni tőlük, nem tudnak ártani, viszont legalább összeszedik a lakásban a legyeket, szúnyogokat, meg egyéb apró rovarokat.
2016. ápr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
0%

#1-es vagyok. Ezzel én nem nagyon értenék egyet.. vannak akiknél allergiás reakció is fel lép egyes csípíseknél. Tudod, hogy ott ül a szobád sarkában mert látod.. de éjszaka járkál a lakásodban, rád is mászhat és minden egyéb helyre. folytatva pedig......

Ez a pók a tanárom szerint mérges póknak számít.. azt mondta a kisállatra nézve, igen , valószinű veszélyes a csípíse.

Szerintem nézd át a házat, takarítsd ki, veszteni nem vesztesz vele. 17/f

2016. ápr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, nagyon kedvesek vagytok! Szerdán ki lesznek húzva a szekrények, minden át lesz porszívózva. Rákerestem a faggyúpókra, és tényleg úgy nézett ki élőben is. A vicc, hogy valahol ezt találtam leírva róla: "a nyolcker fekete özvegye"... Hát, itt lakom a nyolcker mellett :'D Jót mosolyogtam.
2016. ápr. 4. 21:26
 9/14 sadam87 ***** válasza:
100%

Ahogy Mátranováki Fényevő már megírta, nem kell félni tőle, sem általában a hazai pókoktól. A hazai pókok túlnyomó többsége át sem tudja szúrni az ember (illetve a legtöbb emlős) bőrét, így értelem szerűen nem tudja "megcsípni". Az a néhány faj, ami át tudja szúrni a bőrt, nem erős mérgű (néhány faj esetén lehetnek látványosabb tünetek, de ezek sem életveszélyesek, másrészt ezek a fajok nemigen szoktak házakban mászkálni). Egyébként a pókok többsége eleve ritkán szokott támadni. Természetesen allergiás reakció előfordulhat, de azért kicsi a valószínűsége, és akkor sem hiszem, hogy halálos lenne (hacsak nem élve nyeled le a pókot, és a torkodat csípi meg). Ilyen szempontból sokkal rizikósabbak a méhek és a darazsak.

Ami a kisállatot illeti, a mérgek sokszor eltérően hatnak akár hasonló fajokra, így nehéz megmondani, pontosan milyen hatással lenne rájuk. De szerintem ha a kisállatod nem egy légy, vagy valami hasonló, akkor nem jelent rá veszélyt.

2016. ápr. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 sadam87 ***** válasza:

Kedves 7. válaszoló!

"Ez a pók a tanárom szerint mérges póknak számít.. azt mondta a kisállatra nézve, igen , valószinű veszélyes a csípíse."

Bocsáss meg, hogy így látatlanba leszólom a tanárodat, de ez alapján ő vagy pókszakértő, toxikológus és látnok egyben, vagy össze-vissza beszél (és most visszafogtam magam). Mint fentebb is írtam, a különböző fajokra nagyon eltérően hathatnak egyes mérgek. Tehát még ha a tanárod pontosan fel is ismerte a pókot, és pontosan tudja, milyen hatással van a mérge nem csak az emberre, hanem más fajokra nézve is, akkor is látnoknak kellett lennie, hisze a kérdező nem írta meg, milyen fajba tartozik az a bizonyos kisállat.

2016. ápr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!