Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Méhecskén, darázson és dongón...

Méhecskén, darázson és dongón kívül sokfajta rovar van, amely szúrással védekezik veszély ellen?

Figyelt kérdés

Valami nagyon kis bogár repkedett az ablakon, kicsit rátettem a kezemet, abban a pillanatban olyan csípést - vagy szúrást - éreztem, mint amikor a csalán megcsíp.

Pár perc múlva bedagadt, mint egy kisebb szúnyogcsípés, olyannak látszik.

Lehet buta kérdés de ez alapján ki lehet találni milyen bogár lehetett, vagy akár egy rendkívül mini darázs is lehetett? Régen találkoztam nagyon kis darázzsal, amely rendkívül pici volt, de fullánkja már volt.

Vak vagyok úgyhogy leírást nem tudok adni a bogárról.

Kockázata ilyen csípéseknek mennyire van? (esetleges vírus - vagy baktérium - fertőzést lehet -e kapni attól a méregtől amit a bőrbe enged?

Ki tudja az mit tartalmaz...



2016. aug. 19. 12:49
 1/3 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Nincs egészségügyi kockázata, ha nem vagy allergiás. A darazsak pedig "fiatalon" lárvák, amit látsz, az már akkoraként kel ki a bábból, ami pedig pici és kifejlett darázs, az másik fajhoz tartozik. Itthon több száz (vagy több ezer, annyira nem vagyok képben) darázsfaj él, több családban, a fürkészdarazsak többsége pl. határozottan kicsi, és ők is képesek szúrni, akár az is lehetett. Mindent egybevetve viszont ez is csak egy dolog, ami lehetett a sokból. Holyvák, egyes kétszárnyúak, a legtöbb hártyásszárnyú, sőt, sok bogár is képes ilyen védekezésre, ebből nehéz kitalálni, mi lehetett.
2016. aug. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan volt , mintha csalán csípett volna meg , akkor talán lehetett valamilyen agresszívebb hangya is : mindkettő hangyasavval "dolgozik" ( CH2O2 )

Remélem , azóta már elmúlt a nyoma is csípésnek , fájdalomnak :)

Üdv.

2016. szept. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, ahhoz hasonlított mintha csalán csípett volna meg.

Rendkívül kicsit még kitapintható a helye.

2016. szept. 3. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!