Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen fajta pók ez?

Milyen fajta pók ez?

Figyelt kérdés

Kijött napozni a teraszra vagy nem tudom, de a frászt hozta rám akkora volt. Csíp? Harap? Veszélyes?


[link]



2017. jan. 6. 19:07
1 2
 1/12 anonim válasza:
65%
Talán valamilyen farkaspók lehet?
2017. jan. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Télen napozni...Hol élsz Ausztráliában? Ilyen pók nem él itthon csak repülőgéppel behozva kerülhetett ide. Már ha nem troll kamu kérdés...
2017. jan. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy tarantula, ez nem él meg itt, egyből szarrá rohad a genyós meleg/hideg éghajlatunkon
2017. jan. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kb mekkora volt?
2017. jan. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Amúgy én nem értek hozzá, de szerintem is valamilyen farkaspók. Majd talán jön valaki, aki pontosabban is meg tudja mondani.

Aki meg azt hiszi, hogy nem élnek nagyobbacska pókok Magyarországon, az használja a Google-t, és keresgéljen egy kicsit.


A legnagyobb magyarországi pók:

[link]

[link]

2017. jan. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kicsit hasonlít egy szőrtelen tarantulára, igen, de nem valószínű, hogy az. :D Ha valaki szabadon is engedné, nem maradna meg -10 fokban. Pláne nem kihullott szőrrel, hacsak nem valami mutáns.

Én arra tippelnék, hogy ez egy szongáriai cselőpók. A legnagyobb hazai pók. Formára és színezetre nagyon tud hasonlítani a tarantulákra, madárpókokra. De nem veszélyes, csak ijesztően nagy. :)

2017. jan. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetne télen napozni, ostoba.
2017. jan. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez a kép október elején készült, nem télen
2017. jan. 7. 11:14
 9/12 koppy93 válasza:
Ez egy Szongáriai cselőpók. Ősszel párosodik. A képen látható pók nősténynek tűnik. Védett. Csípése mint egy lódarázsé !
2017. jan. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
hókuszpók
2017. jan. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!