Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Egy szarvasbogárnak mennyire...

Egy szarvasbogárnak mennyire fáj, ha elveszti az egyik szarvát?

Figyelt kérdés
Ma láttunk a kertben a papámmal egy szarvasbogarat, eléggé bicegett, nehezen haladt és hiányzott az egyik szarva. Papám mondta, biztos verekedtek és aközben veszítette el. Félreraktuk az útból, be a kertbe, hogy nehogy rálépjen valaki. Kicsivel később láttam a fű szélén, a hátára fordulva, el volt pusztulva szegény. Nagyon sajnáltam. Most azon gondolkodom, mennyit szenvedhetett? Vajon tudta, hogy meg fog halni? Nagyon fájt, hogy elvesztette az egyik szarvát?

2019. jún. 22. 18:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gondold el, hogy tőből levágom a kezed vagy a lábad. Szerinted?
2019. jún. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Elvileg csak a gerincesek éreznek fájdalmat
2019. jún. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyrészt a bogaraknak nincs agyuk, nincsen tudatuk, nem tudják mi az hogy élet és halál. Másrészt az idegrendszerük is rendkívül kezdetleges, nincsen az emberhez (gerincesekhez) hasonló fájdalomérzetük; ezek a lények nagyjából egy mini előreprogramozott egyszerű robot szintjén vannak.
2019. jún. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Most komolyan egy bogár iránt érzel ekkora empátiát? Nem is tudom mit mondanál, ha meglátnád mi folyik a világban, vagy egyszerűen egy vágóhídon.
2019. jún. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tudom mi folyik egy vágóhídon, legalábbis valamennyire. Nem is eszek húst. Próbálok nem megölni bogarakat, rovarokat, de van amelyiktől félek. Például fülbemászók. Egy szőlőfürtből mindig rengeteg potyog ki. Amióta már anyu nem szemezi le nekem, úgy csináltam, hogy egy vödör vízbe beletettem hogy kijöjjenek a fülbemászók. De akkor láttam őket vergődni, fulladozni. Nem bírtam nézni, gyorsan kihalásztam őket. Pedig nem egy hasznos bogár. Vagy mikor apuval égettünk, találtam az egyik ágon egy katicát. Gyorsan kimentettem, nem akartam, hogy égve elégjen, pedig tudom, nem tudok mindenkit megmenteni. Valószínűleg vesztek oda a tűzbe többen is. Persze a kellemetlen bogarakat, pl. szúnyog, légy, POLOSKA, amiből rengeteg van, lecsapom, mert nekik ez a sorsuk. Én hiszek az újjászületésben, és a karmában, és valamiért nekik most ez jutott, hogy mindenki utálja őket és végezzenek velük. Élvezetből soha nem öltem semmilyen bogarat.
2019. jún. 22. 19:01
 6/11 anonim ***** válasza:
a rovarok nem éreznek fájdalmat, mert fejletlenek. Nem igaz, hogy csak a gerincesek éreznek fájdalmat, mert a rákok pl elég fejlettek ahhoz, hogy érezzenek fájdalmat. A sok hülye 1 hete fel akart koncolni egy embert, mert megégetett egy legyet :D . A rovaroknak tökmindegy, hogy hogyan kinzod, mert nem érzi. Amúgy a szarvasbogár védett, szóval azt inkább ne "kinozza" senki
2019. jún. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De ha nem fájt neki, akkor mitől bicegett és járt olyan nehezen? Nem a fájdalomtól?
2019. jún. 22. 19:13
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha valami megtámadta, akkkr valószínűleg nem csak a szarvát vesztette el, elképzelhető, hogy más része is sérült volt. A rovarokat is mozgatja valami, a tolószékes sem tudja mozgatni a lábát, pedig nem fáj neki, csak izomsorvadása van. Elképzelhető, hogy belső sérülései voltak...
2019. jún. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#6: akkor miért élve mennek a forró vízbe a rákok? :/
2019. jún. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9:

A rák soha nem megy a forróvízbe, csak ha valami szadista rohadt ge_ci szakács beledobja. Azt is ugyanúgy forróvízbe kéne dobni, aki ilyet csinál...

2019. jún. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!