Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A jegesmedvék hol alszanak...

A jegesmedvék hol alszanak téli álmot?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, a téli álmot alvó állatok többsége fedett, hidegtől valamennyire védett helyen alszik téli álmot.


A jegesmedvénél ez hogy néz ki? Az Északi-sarkon gondolom nincs annyi barlang vagy fedett hely hogy mindegyiküknek jusson. Ha nincs szükség barlangra, akkor hogy élik túl a telet? Azaz kint a hidegben a nap 24 órájában, hosszú hónapokon át, minimális mértékű táplálkozással



2020. máj. 24. 00:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
A hó alá ásnak barlangot maguknak. Az elég jól szigetel, a levegő belső hőmérséklete így nem olyan alacsony, plusz a széltől is védve vannak, ahogy a havazástól is. Ehhez hozzáveszed a nagy bundáját és elég jó szigetelést kapsz. Továbbá a téli álmot alvó emlős állatoknak a testében van barna zsírszövet is, aminek a feldolgozásával hőt tudnak nyerni. Az embereknél, a csecsemőknél is jelen van még ez. Ezért volt az, hogy amikor történelmi időkben, télen kirakták a szegények a templom elé a csecsemőket, akkor sem fagytak meg, mire megtalálták őket.
2020. máj. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

A jeges medvék nem alszanak téli álmot, hiszen, ahol ők élnek, ott mindig tél van!

Nincs szükségük téli álomra!

A jegesmedvék fókákkal, és egyéb tengeri állatokkal táplálkoznak.

Viszont, a barna medve mindenevő. Neki szüksége van növényi táplálékra, rovarokra, bogarakra is, amik télen nem fordulnak elő.

Télen a barna medve nem tudna elegendő élelmet magához venni, ezért aludja át a telet.

2020. máj. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Logikusnak tűnik amit írsz. Azt olvastam, a legtöbb jegesmedve szinte sose teszi a lábát szárazföldre. Többségük egész életét a lassan sodródó jégmezőkön tölti.


Kérdés, ezek mennyire alkalmasak barlangásásra. Gondolok itt arra, hogy lehet amikor megássa a barlangot, a jég még kellően vastag, de pár hét múlva annyit olvad a mező amin van, hogy a jegesmedve akkor már nem talál rajta barlanghoz kellőn vastag részt. És lehet a közelben nincs másik jégmező...

2020. máj. 24. 00:26
 4/11 A kérdező kommentje:
1. válaszolónak ment előző kommentem
2020. máj. 24. 00:27
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Első vagyok. Alszanak téli álmot a jegesmedvék is. A kölykeiket is például ekkor szülik meg. A medvebocsok ekkor még nagyon fejletlenek, a téli álom alatt jutnak el arra a szintre, hogy követni tudják az anyjukat.


Hát, elvileg a leghidegebb időszakban pont, hogy nem kéne olvadnia a jégnek. Szóval szerintem ez a veszély ilyenkor nem áll fent alap esetben. Rosszul fogalmaztam egyébként, úgy értettem, hogy a hóba ássák a barlangjaikat, mint egy iglu, csak a hó alatt. A mélyebb rétegekben már elég tömör hozzá a hó, hogy megtartsa a barlang falait.

2020. máj. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Láttam régen egy dokut, ahol a jegesmedve egy olyan, mint az egyes leírt hóba ásott, majd hó által befedett helyre kölykedzett. Azt mondták mindig így elenek.
2020. máj. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Jók az eddigi válaszok. Ilyenkor el szoktam gondolkozni, alap esetben milyen keveset tudunk elvileg ,,közismert" állatokról.

Még akkor is ha az átlag ember elég ritkán találkozik természetes eredeti közegében jegesmedvével. Ha egyáltalán lát.

2020. máj. 24. 00:45
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
A jegesmedvek telen levandorolnak delre ... ott lebarnulnak, akkor lesznek barnamedvek ... amikor mar meleguk van, karacsonyra hazamennek eszakra ... ismet jegesmedvek lesznek.
2020. máj. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden igaz, alszanak téli álmot, de csak a nőstények :)
2020. jún. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 Tényleg.


Horror alert!!!


Egy másik dokuban egy hím jegesmedve egész télen, jégcsapdába eset, és azonos lékhez járó fehér delfinekkel táplálkozott.

2020. jún. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!