Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Egy jaguárt/leopárdot lehet-e...

Egy jaguárt/leopárdot lehet-e egy emberhez hozzá nevelni úgy, hogy ne támadjon rá?

Figyelt kérdés
Értem én ezt úgy hogy vennék egy leopárdot és hogy mint egy kutyát lehet-e háziasítani, hogy ne támadjon rám?
2020. okt. 2. 20:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
dean schneider:ajánlom a videóit(a válasz, igen).
2020. okt. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%
Nem
2020. okt. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%
Nem lehet mert egy pillanat alatt bevadulhat es akkor neked véged.
2020. okt. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
29%
Igen, lehet.
2020. okt. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Én kétlem..
2020. okt. 2. 20:20
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

A kutyát már évezredekkel ezelőtt elkezdték háziasítani, és mindig a legszelídebb egyedeket pároztatták. Na jó az ősemberek csak megölték az emberre veszélyes farkasokat, de a végeredmény úgy is az, hogy csak a szelídek szaporodtak. Magyarul a kutyában már genetikusan kódolva van a szelídség.

Most vegyünk egy jaguárt/leopárdot. Mivel az ember sosem tenyésztette, így egy makacs vadállatról beszélünk. Lehet, hogy ha te neveled, akkor megszok, de ha megijed tőled, véletlenül rossz helyen érsz hozzá, vagy valami olyat csinálsz, ami nem tetszik neki, akkor ő nem fogja olyan nyugodtan tűrni, mint egy kutya, hanem támad. És ha egy akkora nagymacska rád támad, annak nem lesz jó vége.

Még szerencse, hogy a vadállatok tartásához engedély kell.

2020. okt. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%
Persze, hogy nem. Állat. Állatoknak ösztönei vannak...
2020. okt. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%

Pumát azt láttam videókon, hogy sikerült. Gondolom Jaguárt/leopárdot is lehet.

[link]

Nem hiszem, hogy vadabb egy jaguár/leopárd, mint egy puma.

2020. okt. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%
Régen volt egy természetfilm, vagy nem is tudom milyen műsornak nevezzem, mindegy a lényege az volt, hogy volt egy grizzlyje egy fickónak, minden jó volt, nagy cimbik voltak, aztán valamiért a maci bekattant, aztán megrendezte a fickót. Na, kb.ennyire lehet emberhez szoktatni egy vadállatot.
2020. okt. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%
Azt hogy neked sikerülne-e, azt nem tudom. Nagy határozottság, türelem, és hozzáértés szükséges a neveléséhez, egész kiskorától.
2020. okt. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!