Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mi a legrosszabb ami történhet...

Mi a legrosszabb ami történhet, ha megharap pl egy vadon élő róka?

Figyelt kérdés
2021. jan. 25. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Hogy veszett, és ha nem mész időben oltásért, akár bele is halhatsz.
2021. jan. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
A legrosszabb az, ha megesz utána.
2021. jan. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
A veszettség, de az se buli, ha csak "simán" elfertőződik.
2021. jan. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Veszettséget kaphatsz, de szerencsére ennek, hogy megharap, kicsi a valószínűsége.

Illetve ha olyan szerencsétlenül harap meg, hogy elharap egy fő eret, elvérezhetsz.

2021. jan. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%
Lehet, hogy veszett amire nincs gyógyszer. Szépen megfertőződsz, elkezd leállni az agyad, agresszív leszel, kiütéseid, fekélyeid lesznek, és meghalsz kínok kínjai között. Ezt jelenti a veszettség és ez elég is.
2021. jan. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Ilyenkor alap a veszettség elleni oltás és a tetanusz. Kb ugyanez a helyzet egy ismeretlen, oltatlan kutyánál is.
2021. jan. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Grimfox ***** válasza:
69%
A róka harapása jóval gyengébb, mint a hasonló méretű kutyáké. Túlzottan súlyos sérülést nem tud okozni. Veszettséget már nem nagyon terjesztenek, mert évtizedekig tartó oltásprogram során szinte teljesen eltűnt a rókák közül a veszettség. Elvétve persze még előfordulhat, de ezt a vadgazdák kilövéssel kontrollálják. 13 éve, mikor vadgazdamérnöki karra jártam, akkor épp a rühösség volt elterjedt betegség a rókák között, de az nem harapással terjed. Valószínű megúszod egy tetanusszal, esetleg pár hasonló biztonsági oltással, ha megharap.
2021. jan. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Volt már esély rá, amikor bringával araszoltam felfelé éjszaka az erdőben, Pilismarót felől a kétbükkfanyereg irányába. Még nem értem ez azt a vendéglőt, ami kicsit feljebb van (nem jut eszembe a neve). Oldalról jött felém egy macskaszerű méretű vörös bundás, angóra macskára emlékeztető, hatalmas vörös szőrmés állat.


Lassan nyomtam a bringát, mert már fáradt voltam. A fura állat lassan közeledett felém oldalról a fák közül. Talán egy-másfél méterre lehetett, talán annyira sem amikor hangosan ráhuhogtam, mint egy bagoly. Akkor megtorpant, aztán lassan tovább tekertem.

Aztán nem tudom mi lett vele, mit csinált.


Teljesen olyan volt a viselkedése, mint egy házi macskának.


Utólag kezdtem gondolkodni. Lehet, hogy azért volt annyira bátor, hogy jött felém, mert veszett lehetett.

Amikor ráhuhogtam hangosan, akkor megtorpant.


Utólag jöttem rá, hogy nagy baj lehetett volna belőle, ha esetleg nem áll meg és odajön egészen és belém harap.


Mostanában is szoktam éjszaka az etdőben bringázni, de már erős lámpám van azóta, mint a közvilágítás.

túl sok állattal nem találkozom közelről, de azért látom mesíziről néha őket.

2021. jan. 30. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8# Vaddisznóval sem? Itt rengeteg van Csobánka körül, már 18 órától kb. nem lehet az erdők közelébe menni, később az utcákat is "elárasztják".

Nagyon szeretnék este/éjjel kóricálni, de egyszerűen nem lehet a disznóktól. Te merre voltál, vagy mi a taktikád??

2021. febr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!