Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Támogatnád a róka háziasítását?

Támogatnád a róka háziasítását?

Figyelt kérdés
Kommentekben légyszíves fejtsétek ki, hogy miért gondoljátok úgy.
2022. jan. 9. 16:50
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
58 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
Miért nem jó a cica vagy a kutya? Miért kéne rókát háziasítani? Nem értem.
2022. jan. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Hát gondolom, mert szép állat, és akarnak egyet otthonra...
2022. jan. 9. 16:52
 3/23 anonim ***** válasza:
84%
Már próbálkozka a Belyajev kisérlettel
2022. jan. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%
[link] csak
2022. jan. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%

Nem jo otlet mert kihalas szelere fog sodrodni ugyanis nem tud ugy szaporodni es ha nincs utod akkor csokken az egyedszam

Kettot parban pedig eleg koltseges volna otthon tartani mert meg kell neki teremteni a termeszetes kornyezetehez hasonlo korulmenyeket es az etelrol mar nem is beszelve:D

Allatkertben kerdezd meg milyen egyszeru rokat tartani

2022. jan. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%

Igen. Én pl falu szélén lakok, sokszor jönnek be a lakott részre rókák. Általában az a vége hogy kilövik őket.

Jobb lenne ha legálisan lehetne őket háziállatként tartani, akkor befogadnám őket mielőtt lövöldöznének. 1700nm a kertem, elférnének páran.

2022. jan. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

Bizonyos engedélyek és feltételek mellett, tarthatsz otthon rókát. Ha éppen ez minden vágyad.


https://www.youtube.com/watch?v=3nhDZ6K--FI

2022. jan. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
Ja és ez is itt van [link]
2022. jan. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

5-ös egzotikus állatok kölykeit nem fogják be, tenyésztik őket. Erre van a CITES egyezmény pl, emiatt sem az összefogdosott vad jákót kéne megvenni, hanem elviekben EU-n belül csak fogságban született szülők utódjait veheted meg.


Róka nem egzotikus, de itt sem a mezőről való összefogdosásról lenne szó, vannak most is tenyésztők, a kölykök ára szépen meghozza a szülők eltartásához szükséges pénzt a konyhára. Ugyanígy van ez más tenyésztett vádak esetén is.


Kérdésre válaszolva: nem, nem támogatnám. Így is hadilábon vagyok más egzotikus háziállatokat, de ez amúgy sem megy egyik napról a másikra. Ez nem kutya vagy macska, ez Róka, tök más, és most azért hogy legyen, meg takarítson utána az ember? (Államokbeli videóban látni hogy mindent összepisilnek, mivel nem, taníthatóak szobatisztaságra).


Annyi féle kutya-macska van, hogy bőven van miből válogatni, ha egy nagyobb testű kedvencre vágyik az ember.


Különben a témában ajánlom a magyar nyelvű Vadkaland csatornát, ott Szöszi, a rókán keresztül remekül be van mutatva, hogy milyen is ez a gyakorlatban, de tudtommal van olyan fickó is, aki lakásban él egy rókával.


Szerintem nincs szükségünk új háziállatfajokra, miközben sok faj a mai napig rosszul van tartva az alacsony tájékozódás miatt.

2022. jan. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
19%

Igen, mert aranyos. Olyan, mint a kutya és macska keveréke és nagyon szép.

Tudom, hogy jelenleg vadállat és nem sok embernek való, mert nehéz bánni vele.

DE ha háziasítva lenne (szelídebb és könnyebben kezelhető lenne), akkor szerintem remek háziállat lenne belőle.

2022. jan. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!