Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Furcsán nagy méretű vadállat...

Furcsán nagy méretű vadállat nyomát fotóztam a hóban a telkemen. Melyik állaté lehet?

Figyelt kérdés

Dunántúlon a napokban észleltem vad lábnyomot. Errefelé a vadászok szerint sok a sakál, néhányszor én is láttam már. De nekem gyanús, h vajon ilyen nagy volna a lábnyoma...? Esetleg borz? Róka? Farkas tudtommal nagyon kevés létezik, főleg nem emberlakta részen. Falu, ligetes, erdős, mezős terület, a kerítésem át tudják ugrani, a róka meg ugye képes lyukat ásni és a kerítés alatt átkúszni.


Ja, és nyestkutyát is észleltem már itt. Esetleg azé lehet a lábnyom? Mindjárt mutatok fotót.


Sajnos nem vagyok tisztában se a vadak lábnyom alakjával, se méretével, viszont laikus lévén is kicsit meg vagyok lepődve: hogy lehetséges:


kb tíz és fél centis lábnyom?? (Úgy értve, hogy a "csukló résztől" a távolabbi karmai végéig kb tíz és fél centit mértem a hó nyomban.)


Nem túl nagy ez?? Vagy csak lépdeléskor csúsztathatta lépéseit a vad, és kissé elnyúlhatott a tappancs nyoma a hóban?


A fotómat két példányban mutatom, az elsőn csak ügyetlenül tudtam egér által körberajzolni a lábnyomot, csak azért mutatom az első fotót, hogy akinek esetleg nem állna rá az eredeti fotón a szeme a nyomra, kb hogyan néz ki.


A második fotó meg az eredeti:


[link]

[link]


Normális válaszokat, légyszi. Ne megint jetizzenek a trollok, meg medvézzenek, stb.

Megköszönném a normális reakciókat, lehetőleg hozzáértőktől, vagy legalább is tapasztaltaktól. Vagy aki legalább elméletben hobbijának tekinti a témát.



2022. jan. 14. 21:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
28%
Feketepárduc
2022. jan. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
20%
Sárkány.
2022. jan. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
11%
Rózsaszín párduc?
2022. jan. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
79%
Ez amúgy medvetalpnak néz ki.
2022. jan. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
26%
Talán a feketepárduc??
2022. jan. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is medve mancsnyomának tűnik, akármennyire is hihetetlen. Nem tudok róla, hogy lenne az országban, de annak néz ki.

Azért sem mondanám csúszottnak, mert ha megnézed az aljánál középen feljebb emelkedik a hó, ha csúszott volna, akkor ott is lapos lenne.

Ha több is van, akkor elgondolkodnék rajta, hogy egy kisebb medve lehet-e ott ahol vagy, ha csak egy van, talán valaki oda "rajzolta" vagy belenyomta, mert jó poén.

2022. jan. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a hó miatt is lehet.

Én egyszer sárban fotóztam egy akkora őz nyomot,mint a lábam bakancsban.

Igaz csak 36-os,de azért egy őz nyom sokkal kisebb.

Ahogy besüppedt a sárban, hatalmasnak tűnt.

2022. jan. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 nandi2 válasza:
11%
Ilyen állat nincs...
2022. jan. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 A kérdező kommentje:

Látom, hiába kértem a trollokat, h semmi jetizés... Peeersze... párduc a Dunántúlon... Avval kezdtem, h Dunántúl!


AZ ÉRTELMESENEK KÖSZI a válaszokat, várok érdembeli ötleteket.


Egyébként nagyon furcsállanám a medvét, Mo-on csak Miskolcon láttak eddig, én félúton lakom nagyjából a Balaton vonala, valamint a szlovák határ között. Ha a szlovák határnál laknék, érteném, h esetleg medve... De így... Sőt, itt mgé a szlovák határ is folyó (Duna), és nem hegyvidék.


Így tehát ma edve 99.9% kizárt.

2022. jan. 14. 22:20
 10/75 A kérdező kommentje:
Elírtam, bocsánat. Így tehát medve 99.9% kizárt.
2022. jan. 14. 22:21
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!