Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hatalmas, nyúl méretű patkányo...

Hatalmas, nyúl méretű patkányok élnek tőlem nem messze, ez baj?

Figyelt kérdés
Németországban élek, most költöztem egy szép, nyugis kisvárosba. A helység legutolsó utcájában élek, nem messze kezdődik innen egy erdő, amelynek a szélén egy kis csatorna folydogál. Pár napja felfedeztem, hogy óriáspatkányok lakják, hosszú járatrendszert fúrtak a csatorna mentén végig, és onnan leskelődnek. Némelyik a víz mellett ücsörög, és tisztogatja magát, más példányok meg élvezettel csobbannak a vízbe. De valami brutális nagyok. Soha életemben nem láttam ekkora patkányokat. Van valami probléma ezzel? Nem zavarnak, nem undorodom tőlük vagy ilyesmi, de mégis csak rossz hírű állatok. Elég közel vezet a napi sétautam a tanyájukhoz, meg elvileg a kertbe is be tudnának jönni, ha akarnának. Jelenthetnek bármiféle veszélyt ezek az állatok? Egész jópofák különben. Kifejezetten intelligens ábrázatuk van, ezen rendesen meg is lepődtem, mert ilyen közelről életemben nem láttam még egyet sem.

2022. márc. 10. 19:46
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
88%
Nem hinném, hogy baj lenne. Amúgy tudsz róluk fényképet csinálni és feltölteni?
2022. márc. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Készítek, ha nem felejtem el :D
2022. márc. 10. 20:10
 3/37 anonim ***** válasza:
72%
Az a baj, hogy ekkora dögöknek nincs nagyon ellensége, tehát szaporodhat.. márpedig igencsak szapora állatok! Jelentsd be az ottani hatóságoknak, önkormányzatnak! Ha túl sok van az mindenképp baj, gazdasági és egészségügyi kockázatot jelentenek.
2022. márc. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én múltkor majdnem elájultam bringázás közben. Akkora nyúl ugrott ki, hogy azt hittem őz vagy fiatal szarvas!!! Ülve kb. olyan 140 centi volt fülekkel együtt és vagy 25 kiló!!!
2022. márc. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
nem a legjobb
2022. márc. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Az valószínűleg nem patkány volt hanem nutria.
2022. márc. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, nálunk oroszlánméretű cirmosok vannak. Az gázosabb. XDXD
2022. márc. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
83%
Nutriát láttál,nincsenek óriáspatkányok.Biológia 1-es...
2022. márc. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
75%

[link]


Máskor is küzdöttek már patkányokkal, nem új a dolog. Nem mezei nyúlra gondol, hanem pl. otthon látott tepsi méretű nyulat, akkora meg csimán van egy kövér patkán! A nutria teljesen másképp néz ki!

2022. márc. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk elefánt méretű csótányok járják össze a parkolóban az autók tetejét. Szerencsére nincs csontjuk, így pici a súlyuk ezért csak koszos lábnyomokat hagynak, nem okoznak komoly kárt.
2022. márc. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!