Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Őzek ugrálnak a kertünkben....

Őzek ugrálnak a kertünkben. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A szomszéd a minap jelezte, hogy egy őz fekszik az egyik bokrom alatt. Nem hittem el. Ma hajnalban pedig ketten is kergetőztek. Az ingatlan belterületen van.

Vadgazdálkodóknak szóljak? Zavarni nem zavarnak, kilövetni nem szeretném őket. De azt sem, amit 30 évvel ezelőtt - akkor még másutt laktunk -, a barom szomszéd csinált ugyanilyen esetben. Levágta a kisgidát, akit addig én neveltem cuclisüvegből, és feltálalta pörköltnek.


2022. ápr. 21. 11:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem zavarnak, szerintem ne csinálj semmit. Nem kötelező őket bántani, sem elzavarni.
2022. ápr. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
30 éve a szomszédod bement az udvarodra húsért? Nem lehetett volna valami anyósos-sógoros-mostohatestvér esküvőjés kamusztorit kreálni? Ez itt annyira ízléstelen!
2022. ápr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vadkerítést.
2022. ápr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
Én hurkot raknék!👍
2022. ápr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Ugrálj velük te is.
2022. ápr. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kilöveti nem fogod tudni őket, nem a te tulajdonod a vad, hanem a vadásztársaságé. Neked kell megoldanod, hogy ne tudjanak bemenni a vadak. Kerítés, háló, villanypásztor...
2022. ápr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#2, a férjem állatorvos, mi egy állatkórház mellett laktunk. Oda hozták be az erdőben talált kisgidát, hátha tudunk vele valami kezdeni. Egészséges volt. Reggel és este megjelent a tejesüvegéért, a kettő között pedig szépen lerágcsálta a bokrokat. Ahogy nőtt, egyre magasabban és magasabban. Aztán nem jött többé a cucliért. A többit nem írom le, mert még most is elszomorodom.

A többieknek köszönöm a választ; egyelőre maradhatnak.

2022. ápr. 21. 12:32
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Nézegesd őket. Viszont ha ők balesetveszélyesek. Vagy rájuk leselkedik veszély, érdemes lehet megzavarni, hátha odébbmennek+villanypásztor
2022. ápr. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Másik (arréb lakó) szomszéddal futottam össze, náluk tavaly nyáron vaddisznók túrták szét a kertet. Hihetetlen, hogy ilyen közel jönnek a vadak a városhoz.
2022. ápr. 21. 17:45
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos a férjed és nem ismeri az őzek viselkedését? :o Ha kárt nem csinál akkor a te dolgod, hogy megtűröd, vagy elüldözöd őket az ingatlanodról. Ha utóbbi akkor tarts kutyát, járkálj sűrűbben az ingatlanon (nem szereti az emberszagot), húzz ki rémzsinórt, ha éjjel bejön hajkurászd el (pár alkalom után magától távozik, nem komálja az ember jelenlétét).
2022. ápr. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!