Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A csimpánzoknál az alfahímek...

A csimpánzoknál az alfahímek a bugyidudálással hogy tudnak békét teremteni?

Figyelt kérdés

van az a hang amit kiadnak mikor az elején huhognak mint bagoj aztán meg sikittanak. rákerestem a nevére lefordítottam fordító mondja ennek bugyidudálás a neve magyarul


szóval állatkertbe mikor verekedtek az alfahím elkezdett így bugyidudálni aztán abbamaradt a verekedés, szóval ez így hogy lehetséges?



#csimpánz #bugyidudálás
2022. jún. 24. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A bugyidudálásról nekem más hang jut eszembe.
2022. jún. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Mi volt az angol neve?
2022. jún. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
pantihoot
2022. jún. 24. 21:08
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Xd
2022. jún. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Figyelemeltereléssel, gondolom te is kizökkensz ha hangosan rád kiáltanak.
2022. jún. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

én ezt találtam, wikipedia:


Angolról fordítva-

A nadrághüvely (hívás) a csimpánzok jól tanulmányozott, szerkezetileg összetett és nagy távolságú vokalizálása. A hívás általában négy különálló, egymást követő szakaszra oszlik: bevezetés, felépítés, csúcspont és leeresztés.

2022. jún. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Josagos eg, micsoda hulye gepforditas. Az angol kifejezes pant-hoot, ami zihalo huhogast jelent, Jane Goodall "Az ember arnyeka" c. konyve magyar forditasaban ugy is szerepel. Ez valoban jol utanozza a kerdeses hangot.
2022. szept. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!