Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mit csináljak a talált tölténn...

Mit csináljak a talált tölténnyel?

Figyelt kérdés

Nem biztos, hogy jó kategória, de nem tudom hova írhatnám a kérdést.

Szóval apám nemrég meghalt, és a holmijai között találtam 2 darab sörétes töltényt. Gyanítom, hogy ez engedélyhez kötött cucc és neki soha nem volt fegyvere és nem is vadászott, fogalmam sincs hogyan kerülhetett hozzá.

Azt sem tudom, hogy veszélyes hulladéknak számít-e és emiatt nem szeretném elásni vagy folyóba dobni, mert talán környezetszennyező. Rendőrségen sem szeretném leadni, mert attól tartok, hogy akkor kijönnek és felkutatják a házat és nem hiányzik az ilyen komplikáció.


Egész pontosan ilyenről van szó, de csak 2 darab töltény a doboz nélkül:

[link]



2022. aug. 19. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Add oda egy vadásznak
2022. aug. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Az ilyen patronokat nyugodtan szét lehet bontani alkotóelemeikre.


A kiszórt lőport fel lehet gyújtani egy tűzbiztos helyen, ami jó játék - minden normális gyerek szereti az ilyesmit.


A gyújtóban mindössze 10 mg érzékeny (tehát veszélyes) robbanóanyag van, de ez nem okozhat már semmilyen problémát - kivéve a különlegesen debileket!


Megtörtént eset ugyanis, hogy valaki zseblámpa híján a keze ügyében levő pisztolypákával világított be a patronba - és ha már helyben volt a felizzott pákahegy - rá is piszkált arra a pici, idegesítően titokzatos konstrukciós elemre. (Állítólag eléggé fájt a szeme utána.)

2022. aug. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
2# y🤣 természetes szelekció
2022. aug. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%

Egyszerű:

Konzerv dobozvan szétdurrantod,ami tulajdon képen annyi kell hogy ásol egy gödröt,és szerzel nádat/szárított fűvet,és valahonnan konzerv dobozt,és bele teszed és csumi..

Hidd el,azért nem fognak megfojtani ha mondjuk durrangatol a semmi közepén,csak kamera ne legyen..

Vagy bemész és jelentés teszel,mindig jobb tisztáni magad mint ogy rád húzzák a vizes lepedőt..

2022. aug. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

akár bármelyik vadásztársasághoz beviszed, akár egy vadásznak odaadod, és megmondod, hogy néhai apád hagyatékában találtátok.

Nem fogják rád hívni a TEK-et, meg fogják köszönni.

2022. aug. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

1# és 5# válaszát fogadd meg szerintem.

Gondolom a súlyán érzed, hogy nem csak üres hüvely, és zárt a vége.

Szerintem ne nyisd ki, ne bontsd szét.

Lőtérre, vadásztársasághoz add le.

2022. aug. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Ahogy fent is írták add oda egy vadásznak, örülni fog az ingyen lőszernek (elég drága). Elhasználja majd célbalövésre (ismeretlen eredetű, ki tudja mikori gyártású lőszert nem fog csak úgy berakni a fegyverébe, sem magánál hurcolászni).

Egyébként ha nagyon-nagyon régi akkor inkább ne bontogasd, mert hajlamos lehet a spontán elműködésre!

2022. aug. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!