Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Állatkertekkel, fogságban...

Állatkertekkel, fogságban tartott állatokkal tudományos dokumentumfilmeket tudnátok mondani?

Figyelt kérdés
Ma voltam a budapesti állatkertben, és hát jópár állatnak hagy némi kívánnivalót a lakhelye, elképesztően kicsi és ingerszegeny. Ezért is jutott eszembe, hogy szívesen néznék erről a témáról dokumentumfilmeket. A különböző halakkal, vízi emlősökkel kapcsolatosok nagy részét láttam (már nem emlékszem a címére, de volt valami delfines meg gyilkos bálnás), engem elsősorban most a szárazföldi állatok érdemelnének.

2022. aug. 21. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Filmet ne de Gerald Durrel könyveit tudom ajánlani sokat megtudhatsz belőle a vadállatok igényeiről. Nem mellesleg egy állatkertet is létrehozott Jerseyn.
2022. aug. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
YT-on fennt van sok állatkert, akár élőket is tudsz nézni.
2022. aug. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Animal Planet sokszor ad le állatkertek napi életéről, sorozatokat. Az állatok vannak a fókuszban.
2022. aug. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Létezik egy EAZA nevű szervezet (Európai Állatkertek Szövetsége) minden állatkert ami EAZA tag köteles betartani az Európai allatkertkre vonatkozó állattartási szabályokat. Ebben benne van a különböző állatfajok kifutójának mérete is. A Budalesti állatkert is tagja a szövetségnek. Nem védeni akarom az állatkertet mert korantsem tökéletes ott minden, de nem csak a kifutók méretein múlik az állat jóléte. Inkább azon, hogy ne unatkozzon. Szerintem nehezen tudja megítélni egy laikus látogató 5 perc alatt jól érzi e magát az adott állat vagy sem. Láttam már olyan kommentet facebookon, hogy "felháborító, hogy tartják a pingvineket. Szenvednek szerencsétlen állatok a 30 foknam miközben hűtött helyen kellen tartani őket minusz 1p fokban" 😆 A kedves látogató nem olvasta el az információs tablát különben nem ekkora hülyeséget. Mivel az allatkerti pingvinek élőheje Afrika és nem az Antarktisz. Szóval óvatosan a kritikával. ;)
2022. aug. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Óvatos vagyok a kritikával, de amikor a lakásunk nagyon, mint egy tigris lakhelye, azért szerintem hagy némi kívánnivalót maga után. Meg a medencéjének 5 centis vizébe beleesett rothadó husdarabok sem a legszebb látvány. Tisztában vagyok vele, hogy a tagja, nyilván nem is rosszat akarnak, elismerem, hogy milyen fontos dolgokban is vesznek részt (fajok vedelme, edukáció). Olyan dokumentumfilmekre lennék kíváncsi, amik ezekkel a körülményekkel foglalkoznak, hogy egyáltalán a minimumok mire elegendőek egy állat esetében.
2022. aug. 22. 15:15
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

A tigrisek kifutója nem olyan kicsi egyrészt. Nyilván nem lehet 40nyézetkilóméter amrnnyi a vadon élő állat vadaszterülete. A medencében biztos, hogy nem 5cmes a víz és a megjegyzésed pont olyan mint a pingvines kollégádé. Végig gondoltad hogy telhet ott egy nap? Ugye nem? Az állat külső kifutóját kitakarítják mielőtt kiengedésre kerül. A vizet is lecserélik!!! Az élelmet kont hagyják a kifutón. A tigris meg képzeld napközben beviszi a vízbe. Szerinted mit kellene csinálnia az ott dolgozóknak? Bemenni a tigrishez és kiszedni a húsokat a vizéből az életük kovkáztatásával csak mert neked nem tetszik? Vagy nem adni enni az állatnak, hogy ne keltsen undort a látogatóban? Vagy megtanítani őket tányérból késsel villával enni?

Olvasni nem szeretsz? Dokumemtum filmet nem fogsz találni mert azok ritkán mutatják be a valóságot. Bár neked édes mindegy mert úgysem tudod értelmezni amit látsz. Se az allatkerti munkát nem ismered sem az ott élő állatfajok igényeit.

2022. aug. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ajanlom a Babilon Bárkája c. Könyvet ami a Bagdadi állatkert megmemtéséről szól. Abból megtudhatod mik a "mimimumok"
2022. aug. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2 alapmű ha tényleg érdekel a téma


Robert Pies-Schuulz-Hofen: Az Állatkerti Állattartás alapjai


C.T.M.Peters: Harpij/Környezet-gazdagítási kézikönyv

2022. aug. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Ha valami nem tetszik akkor legközelebb inkább írj be a panaszkönyvbe. Ha relváns a probléma akkor lehet változtatnak rajta. Több értelme van mint utólag egy közösségi felületen panaszkodni.
2022. aug. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!