Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen teknős ez?

Milyen teknős ez?

Figyelt kérdés

Aminap találtam egy teknőst a szántóföldön, nagyon kicsi volt. Szerintem aznap kelhetett ki. Nagyon rossz állapotban volt a semmi közepén a tűző napon. Be hoztam a házamba és be raktam egy régi akváriumba, több kevesebb vízzel és egy kővel amire mászhat. Be akarom azonosítani hogy pontosan milyen teknős lehet de a neten semmi érdemleges nem volt. Meg etettem, az egyik barátom oda adta a félig üres teknős táp dobozát. Friss vízben van. El szeretném engedni ha össze szedi magát a kis krapek. Nincs tudomásom teknős beazonosító szakemberekről, ezért írtam ki ide.


Leírása: Tenyérnyi nagyságú kb. Első lábán 5 lábujj, hátsón 4. Nem annyira hosszú a nyaka. A fejét be tudja húzni de más végtagjait nem. Hosszú farka van, nem hosszabb a páncélánál. A bőrén sárga kisseb foltok vannak. A páncélján lévő kis lapok barna fekete, szürke színes. Ha jól számoltam 13 kis kocka van a teknőjén, közepén pedig egy kiálló vonal.


Képet tudok küldeni szerintem itt privát chaten ha van lehetőség, vagy instagramon. Köszönöm ha segítesz



2022. szept. 2. 15:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Mocsári teknős.Védett.Ha tenyérnyi akkor több éves.Az 'újszülöttek' akkorák mint egy 200 forintos.Engedd el egy tóba.
2022. szept. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Én is azt hittem, de nekik fekete pöttyös hátuk van, és a bőrük is fekete. Neki világos a színe. És a hátán nincsen semmiféle pötty vagy folt féleség. Csak a bőrén.
2022. szept. 2. 15:47
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon a mocsári teknős az egyetlen őshonos teknősfajta, szóval nagy eséllyel azt találtál. Persze vannak barmok, akik szélnek eresztik a házikedvencnek vásároltakat. Nálunk van a faluban van egy tó, aminek évtizedek óta stabil ékszerteknős állománya van.

Ha küldenél képet, az nagyban segíteni a beazonosítást.

2022. szept. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
68%

Kép jó volna. Állatorvos tudhatja. Viszont ha nem őshonos, akkor inkább állatkertbe add be, mert pl. a sok szabadon engedett ékszerteknős kiszorítja a mocsárit.

Az akváriumban hogy viselkedik, vízben marad, vagy a szárazon?

A szárazföldi teknősök páncélja jóval magasabb, a víziek inkább laposabbak.

Ha vízi, akkor szedjél neki mocsári csigát, meg békalencsét a patakban, adhatsz neki salátát, meg fagyasztott halat is vehetsz kisállatboltban (ahová vidd magaddal és beazonosítják neked). Az ékszerteknősnek nyers marhahúst is lehet adni, tubifexet - szintén kisállatkereskedésben. A szárazföldiek inkább növényevők...

2022. szept. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Azt elfelejtettem írni, itt tudsz képeket megosztani:

[link]

[link]

2022. szept. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
81%
Gilisztát is adhatsz neki, liszt kukacot. Minél több nyers dolgot, ha fel akarod táplálni.
2022. szept. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

[link]


Itt vannak a linkek a képekhez. 5 napig lesz elérhető

2022. szept. 2. 16:01
 8/34 A kérdező kommentje:
Többet úszik mint ha lenne száraz földön. Megpróbáljam salátával etetni? Megpróbálok futás után össze szedni neki akkor pár vízi élelmet is.
2022. szept. 2. 16:04
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Hm, én nem ismerem fel ebből. Olyan, mintha egy fakult mocsári lenne! Lehet, az UV? :-)
2022. szept. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Talán sárgafülű ékszerteknős.
2022. szept. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!