Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szarvas hogy tud úgy futni?

Szarvas hogy tud úgy futni?

Figyelt kérdés
A szarvases az őz hogy tud úgy futni hogy a faág nem nyomja ki a szemét 😶? egyszerűen nem kaptam még erre választ senkitől,mindenki kinevet...
2022. okt. 2. 23:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen, asszem a dublini állatkertben valamelyik kecskefélénél ezt külön taglalták, van olyan szavannai patás, aminek direkt olyan az anatómiája, hogy ezt profin csinálja. Lehajtja a fejét, az agancsával löki félre a gallyakat, szemgolyója meg neki is mozog, tud maga elé nézni. Na meg alapból valamennyire oldalt vannak a szemeik, de egyenesen futnak, és bizonyos szarvasfajtáknál az agancs amúgy is hamarabb találkozik akadállyal, mint a szem.
2022. okt. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem de vannak vastagabb ágak is .. köszönöm szépen a választ 🤗
2022. okt. 2. 23:19
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Vastagabb ág azért nem a szarvas fejmagasságáig lelógó, illetve azok a törzshöz közelebb vannak. Nem hülye az állat, nem fut neki egyenest a fának, na meg ugye ha te túrázól, alacsonyan lóg egy faág, mit csinálsz? Lehajolsz, vagy kikerülöd. Ők is meg tudják az ilyen nem tervezett manővereket csinálni. :)
2022. okt. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Összetett.

Egy részét a szarva felfogja, egy részét a fejformája miatt nem a szemébe kapja hanem az orrára, elhajol, reflex becsukja a szemét ha valami bele akarna menni.


Biztos szarvasoknál is van ami becsukott szemnél átveszi a terhelést amikor pofán vágja egy gally.

Mint nálunk embereknél a szemöldök ami időnként csúnyán felreped.

2022. okt. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Fejeltem már meg vastagabb ágat, megmaradt a szemem úgyhogy szarvas is biztos elboldogul.

Többször is megfejeltem, olyan 7-8 szor ugyanazt és szemöldökösszevarráson túl nem lett bajom.

Bár az is lehet csak rossz kondiban volt aki az ág másik felét fogta.

2022. okt. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagy látószöggel jobban tud tájékozódni.
2022. okt. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

ez nekem is értelmezhetetlen

Egyszer pl hegyekben mentem, lépteimre 1 szarvas megijedt és az útról kamikazet ugrott le a meredek dzsungeles lejtő fele, kb 1 percig hallgattam a robaját ahogy szétzúzza a fél erdőt , törtek az ágak mindenhol, kb nyilegyenesen átvágott mindenen keresztül. Hogy ekozben hogy nem karcolta szét magát azt nem tudom. Valoszinu specko ejjellato szeme van, es az agyaban kulon reszek arra fejlodtek ki, h a szemebe befuto adatokbol osztonbol tokeletesen kikalkulalja a testenek minden mozdulatat. Szoval pl a szarvas mint gepezet, evolucioilag arra lett tokeletesitve (ejjellato szem, mozdulatkoordinalo agy terulet, 4 patás láb) h ágak között mozogjon problema nelkul

2022. okt. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%
Egy természetfilmben mondták, hogy minden állat agyának ingerfeldolgozó és reakcióideje az állat végsebességéhez van igazítva. Ezért az 60-70 km/h-val repülô madárcsapat tagjai sem ütköznek össze a levegôben, mikor hirtelen fordul az egész csapat. A szarvas is, amikor teljes sebessébbel fut, biztonsággal észleli és elkerüli az akadályokat. A filmben azt mondták, azért van olyan sok autóbaleset, mert az ember reakcióideje nagyon lassú, csak a saját futási sebessége, vagyis olyan 20-30 km/h sebességig kielégítô. És ezzel a rendkívül rossz reakcióidôvel tolják neki 100 fölött az utakon.
2022. okt. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ és hogy senki nem nézett le a kérdés miatt.
2022. okt. 3. 05:37
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
de én igen
2022. okt. 3. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!