Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A természetfilmesek miért...

A természetfilmesek miért cenzúrázzák ki az egyes emberek számára felkavaró, de éppen lényeges részeket (pl az adott állat éppen ürít, az adott ragadozó élve széttép és felfal egy prédát, az oroszlánok párzanak stb)?

Figyelt kérdés

Nem az a lényege a természetfilmeknek, hogy hitelesen mutatja be az állatokat?

Például tudni kell azt, hogy a ragadozók nem késsel-villával eszik a rostélyon sült prédát, vagy hogy az állatok bizony közösülnek, s nem csupán egy csettintésre születik meg az oroszlánkölyök, vagy hogy az állatok könnyen horrorisztikus sérüléseket szerezhetnek, csúnya halált halhatnak, ürítenek, vizelnek, területet jelölnek, a hímek összeverekednek stb.


Gyakorlatilag a mai természetfilmek nagy része Disney filmek kategóriájába sorolhatók, semmi erőszak nincs bennük, ez pedig nem teszi hitelessé a vadállatok életét. Emiatt azt gondolná az ember, hogy az állatok békében és harmóniában élnek egymás mellett, holott ez nem igaz!


Oké, azt mondaná erre az ember, hogy várjuk meg az estét, ott majd mutatják a valóságot, de ez messze sem igaz, mert esténként arról van szó, hogy egy mérges kígyó beszökött a szobába, vagy hogy egy ember madárpókot tart otthon stb. Ha állattámadásokról adnak le filmet, akkor azok is erősen cenzúrázva vannak, nehogy megmutassák a nyers valóságot...



2022. okt. 18. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem naponta láthatsz ilyeneket, ha bekapcsolod a TV-t, akármelyik állatos csatornán.
2022. okt. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Érdekes, én egy cenzúrázott természetfilmet sem láttam. Minden gond nélkül mutatták azt hogy az aranyos kis állatot hogy falja fel az oroszlán, és tépi ki a kis beleit. Cenzúrátott párzást se láttam, bár ilyen természetfilmeket nem nagyon nézek.
2022. okt. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
5%
A kisborjak születését mondjuk cenzúrázhatnák is, mert nagyon undorítónak találtam. Élvezkedjenek benne azok akik szeretnek ilyeneket nézni, de én aki direkt nem akartam és mégis láttam ilyet pár pillanatra, mert rögtön átkapcsoltam máshová.
2022. okt. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Pl a hetekben néztem egy természetfilmet a gepárdokról.

Úgy kezdődött a film, hogy a narrátor "bemutatta" a gepárdokat, majd azok rövidesen vadászni indultak. Megtörtént a vadászat, a gepárdok elejtették a prédát, s lassan hozzákezdtek az evéshez. Ezután hirtelen képszakadás történt, s a következő képkocka arról szólt, hogy a gepárdok végeztek az evéssel, egyedül a bundájuk volt egy kicsit véres. Az evésről semmit sem mutattak.

Folytatódott tovább a film, majd az egyik gepárd fölsétált a dombra, és üríteni/területet jelölni kezdett. De amint felért a dombra, azonnal képszakadás történt, s a következő képkocka már arról szólt, hogy a gepárdok megjelölték a területüket (ezt direkt kicenzúrázták) és most mennek aludni.

Oké, sokak számára bizonyára felkavarók lehetnek a kicenzúrázott képkockák, de akkor azt miért nevezik hiteles természetfilmnek, miért nem pedig család-barát állat-show műsornak? Vagy ha már felkavaró, akkor lehetne korhatárossá sorolni a filmet.

De az nem jó, hogy ennyire cenzúrázzák a természetfilmeket...

2022. okt. 18. 17:43
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Én pont az ellenkezőjére lennék kíváncsi: miért nincs olyan természetfilm, ami szelíd, ami nem vadászatról és gyilkolásról szól, hanem mittudomén ... szelíd őzikékről és nyuszikról?
2022. okt. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

#5:

Mert abban mi a fene az izgalmas, hogy nézed, ahogy egy kis nyuszika vagy őzike néz bele a kamerába, azt néha odébbsétál, vagy eszik valamit a földről és annyi? Ez senkit nem köt le hosszú távon.

2022. okt. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Korosztályi besorolás miatt. Ha cenzúrázzák akkor mehet a fiatalabb korcsoportnak is - nagyobb idősávban lehet vetíteni ("piacképesebb"). A természetfilmeket nem hobbiból készítik, ez is egy filmes műfaj, a készítője profitot vár belőle. A TV-k, csatornák meg abban érdekeltek hogy ha megvették a sugárzási jogot akkor szabadabban tudják megválasztani melyik idősávban lehessen berakni a műsorba.
2022. okt. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 NTBS ***** válasza:
100%
A korhatáros besorolás miatt.
2022. okt. 19. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen természetfilmeket nézel... én még nem láttam olyat hogy cenzúrázva lett volna.
2022. okt. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

6-nak: miért kell az ismeretterjesztőnek izgalmasnak is lennie?

Nem kell hosszú távon lekötnie senkit. Nem kell hosszú távon a tévét bámulni újabb és erősebb ingerekért.

2022. nov. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!