Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A vadak az erdőben mennyire...

A vadak az erdőben mennyire vannak megőrülve a tüzijátéktól? Veszélyesebb lenne ilyenkor kimenni?

Figyelt kérdés
2022. dec. 31. 16:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Macskafélék, növényevő nagyvadak és rágcsálók eléggé félnek tőle, még a zaj megszűnte után is percekig rohan a patkány meg az elefánt is. Ez kb. abban nyilvánul meg, hogy a megszokott területeiről is elfut, néha haza sem talál. Rád nem nagyon jelent veszélyt, ahol amúgy is van vad, ott számítani lehet a megszokottól eltérő áthaladásra, de többnyire megoldják erdőn belül, meg amúgy is ijedtebbek a szokásosnál, tehát rád nem nagyon fog veszélyt jelenteni, ha meglát, akkor elfut az ellenkező irányba.
2022. dec. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak mert arra gondoltam, hogy éjfél előtt kimegyek a hegyre, és onnan nézem végig a tüzijátékot.
2022. dec. 31. 16:34
 3/13 anonim válasza:
86%
hát gondolhatod hogy oda is el hallatszik a durranás és a vaddisznók is meg lesznek rémülve , nekem más sikerült egy vaddisznó családba bele menni kis híján, jó hogy az anyjuk nem bántott
2022. dec. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
86%
Én 10 éve rendszeresen járok ki túrázni, fotózni, direkt vadakat.Vadon élő állatok nem veszélyesek, inkább csak menekül, ha észrevesz.(Ha alapból meg van ijedve, akkor is).Kutyák már "rosszabbak", mivel megszokták az embert és nem félnek tőle, ilyenkor ijedtükben is elszöknek otthonról, na ők inkább támadhatnak.10 év alatt engem, egyetlen vadon élő állat sem támadott még meg, de kutyával kerültem már kellemetlen helyzetbe, négyszer is.
2022. dec. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
#3 Vaddisznó is akkor támad, ha a kölykét félti. A tűzijátéktól úgy megkergül a vad, hogy nem fog direkt támadni, menekülni akar minden áron. Amíg nem állsz az útjába, nem lesz bajod. A disznók, vaddisznók amúgy relatíve jól kezelik a tüzijátékot, szimplán a saját dahonyahelyükre futnak és ott megnyugszanak.
2022. dec. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

4.: Értem, én is járok ki erdőbe, csak én nappal. Gondolom te is.

Most viszont sötétben szeretnék kimenni, hogy emberektől távol, jó kilátással figyeljem a tüzijátékot. Nyilván azért sötétben teljesen máshogyan viselkednek a vadak, sokkal aktívabbak, sokkal könnyebb összefutni velük.

2022. dec. 31. 16:53
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Annyival nem aktívabbak, mint gondolnád. Alapjáraton reggel és este mennek a fészküktől az ivóhelyükig, valóban az emberek elkerülése miatt kicsit aktívabbak éjszaka, de ez kb. azt jelenti, hogy szépen legelészik nyugiban.
2022. dec. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Az erdőben nem tűzijátékozik senki. Ha oda is hallatszik valami a városból, az csak tompa, távoli robaj.
2022. dec. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

A Nyiregyen hallottam csoportban ma tette ki egy férfi, hogy megtámadta 1 vaddisznó, fel is öklelte, lett egy nagy seb az alsó lábszárán (vádli). Szerencsére a kutyája elkergette. A férfi már a földön feküdt. Simán meg is ölhette volna a vaddisznó, ha nem a lábát,hanem a hasát szakítja fel.

[link]

2022. dec. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9.: Az nem lehet, hogy épphogy a kutyát akarta megkergetni a vaddisznó, vagy éppen amiatt vadult meg, esetleg véletlenül a vaddisznó útjába került?


Az is furcsa, hogy jóval a térde alatt keletkezett a sérülés. A vaddisznók azért jóval nagyobbak, inkább a combján kellett volna lennie annak a sérülésnek, de az is lehet, hogy totál kamu az egész.

2022. dec. 31. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!