Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért olyan drága a vadászás?

Miért olyan drága a vadászás?

Figyelt kérdés
Minél nagyobb egy szarvas őz vagy muflon agancs annál drágább lelőni a vadállatot, néztem pár árlistát, a nagyobbakért 3-4 millió forintot is fizetni kell miután kilőtte a vadász. Ráadásul a nagy agancsú egyedek öregek már, húsuk ehetetlen, akkor meg mi értelme van?
2023. jan. 11. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Semmi. Ez egy draga es felesleges hobbi, ami nem szol masrol, mint a faszmeregetesrol.


Vadaszni max a populacio szabalyozasa miatt kene csak, vadornek, azaz szakembernek es ennyi. Ezen kivul hobbi szinten betiltanam. Szerencse is, hogy ennyire draga, ez is egy szuro legalabb, mert nincs mindenkinek lehetosege ra.

2023. jan. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Trófeának van értéke, nem a húsnak.


azért ilyen drága, mert nem sok erdőben nem sok ilyen állat szaladgál. Egy szép, értékes trófea ritka, ebből kifolyólag nem 500ft. Valamint ugye valamiből bevételének is kell lennie a vadgazdálkodásnak.

2023. jan. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Ami a vadászatnak az értelme, az egyrészt a gazdálkodás, ami szakember dolga, a másik meg az, hogy vadlesre, kutyát akcióban látni stb. biztos elvisz olcsóbban egy vadász ismerősöd. Azért, hogy te személyesen nagyvadra lődözzél, mert olyan kedved van, igenis fizessél, mégpedig nagyon sokat. Ahogy fentebb írták: betiltás mellett a legjobb taktika jól meggazdagodni az ilyenből, egyrészt fizessen a hülyéje, másrészt nagy árak mellett nem lesz kedve boldog-boldogtalan gyökérnek csinálni.
2023. jan. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
Ha jól tudom a Németek ide jönnek vadászni náluk pedig van pénz. Amúgy akinek ez a hobbija azt nem értem, kinek élvezetes ölni?
2023. jan. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Legjobb hobbi pedig. Ha alsó osztály beli vagy, bele se kezdj. Nem olyan embereknek való, akik a mostani infláción is mérgelődnek.


Golf is ilyen, és nagyon sok más hobbi.


Gondolj arra, hogy boltban se kapsz egy whiskeyt a rosé árán.

2023. jan. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

Sok az ember, kevés a vad és minden fingásnyi kis erdő magántulajdon.


Amerikában pl. ahol rendesen van természet bőven, egy vadászengedély amivel el lehet ejteni 1-2 szarvast 100 dollár alatt van.

2023. jan. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
#5 Azért ne hasonlítsuk a golfhoz azt a hobbbit, hogy eljön a kunságba egy rakás olasz, lerakják a pénzt, lövöldöznek, a vadak hulláját meg simán otthagyják, mert csak gyilkolni jöttek. A vadászat akkor normális hobbi, ha tiszteled a természetet és a vadat, és nemcsak az a sikerélmény, hogy lőttél is valamit.
2023. jan. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem véletlenül mondják azt hogy a vadászat úri sport mert nagyon drága.Ezt csak az élvezi aki vadászik így külső szemmel semmi izgi nincsen benne.Sokan csak azért vadásznak mert a gazdag haverokkal együtt vannak akkor és az mekkora buli meg persze az is jó ha elmondhatom hogy én vadászok.
2023. jan. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De buta felfogásotok van azta mindenit, gondolom sokra vittétek.
2023. jan. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Szerintem nem attól viszem sokra, hogy elmegyek ész nélkül lövöldözni, hanem hogy kicsengetem a vadásznak a jó pénzt pár kiló minőségi szarvas steakért, amit aztán profin meggrillezek. :) Nem leszel nagyobb ember attól, hogy erre a "hobbira" pénzt költesz. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok zöld meg vegán, évente kb. 12 disznót levágok otthon meg rokonoknál. De nem attól vagy menő, hogy erre pénzt költesz. Az egy indikátor, hogy van annyi pénzed, hogy _erre is_ telne, de attól még nem erre költöm a vagyonom.
2023. jan. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!