Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Rókát lehet otthon háziállatké...

Rókát lehet otthon háziállatként tartani?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 6. 00:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Technikailag lehet, vannak országok ahol tenyésztik is őket.

Viszont egy róka nem olyan mint egy kutya vagy egy macska, nem szelíd és nincsen évszázadok óta arra tenyésztve hogy mellettünk legyen

2023. ápr. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Bőven utána kellene nézni a jogi háttérnek, pár hete-hónapja volt kérdés valami rágcsálóról, amiről hamar megmondtuk, hogy védett állat, ha nem bejegyzett társaság tartja pl. kártevőirtás céljából, akkor tilos tartani, magánszemélyként abszolút nem szabad.


A róka más, nem védett, dúvadnak számít. De vad, a vadállomány pedig állami kezelésben van. Tarthatsz rókát háziállatként, de a rókát csak vadász, vagy egyéb engedéllyel rendelkező szervezet foghatja be. Nekik az igazolása kelleni fog az állat hátteréről (honnan fogták be stb.), illetve az önkormányzatodnak is engedélyeznie kell.

Aki tud kutyát normálisan tartani, az megküzdhet a rókatartással, persze nem a szobakutyát kétszer kiviszem kakilni témájú a dolog, én amúgy senkinek nem ajánlom. 42cm marmagasságú puli helyből átugorja a 160 centi magas kerítést, amikor tüzel, mit csinálsz a rókáddal, ha kiszagolja a szomszéd tyúkjait? Csak egy hülye példa arra, hogy infrastruktúrában azért sok felkészülést igényel és költséges egyáltalán a kereteket megteremteni, mint amennyi örömöt okozna neked, hogy jé, van egy róka a kertedben.

Na meg a legtermészetesebb kérdés: MINEK?

2023. ápr. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 NTBS ***** válasza:
38%
Nem.
2023. ápr. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Megfelelő engedéllyel lehetne, de 1. Minek?

2. A róka és te is szenvednél ettől, ahogy a környezetetek is. Nem háziállat, a természetben a helye.

Aranyos persze, én is szeretem őket. De pont emiatt a szeretet miatt nem lenne szívem bezárva tartani.

2023. ápr. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezüstrókát tartanak, ahol ez szokás, úgy tudom, mentett egyedek hozzánk is kerültek egyesületekhez az orosz-ukrán konfliktus kitörésekor. Viszont nem olyan, mint a kutya-macska tartása.
2023. ápr. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Konkretan az egesz eletet egy alul-felul zart kennelben kell leelnie, mert ha nem atombiztos a kerites, nagy beton alappal, akkor siman kimaszik/kiassa magat.


Nyilvan a roka nem haziasitott meg ugy, mint pl a kutya. O nem akar az ember mellett lenni, nem erdekli a kozelsege, fel is leginkabb tole. Szerintem elegge kinzas neki akkor igy elnie, raadasul kennelben. Olyan nagyot ugyse tudsz csinalni, ami eleg lenne neki, setaltatni nem igazan tudod, elengedni meg persze elengedheted poraz nelkul, de nem fog visszajonni.


Szoval hat igen, minek? Ennek szamomra nincs ertelme.

2023. ápr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nézd meg őt, cuki :)


[link]

2023. ápr. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 lewega ***** válasza:
A róka érdekében nagyon remélem, hogy nem!
2023. ápr. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vadállatot nem tarthataz.

Nem Vuk az, te!😂

2023. ápr. 14. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kegyetlenül büdös!
2023. ápr. 14. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!