Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Sünt hogy lehetne távoltartani...

Sünt hogy lehetne távoltartani a kerttől?

Figyelt kérdés
nov. 27. 08:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Miert kellene? Hasznos, kartevoket eszik, nem as lyukat, nem csinal bajt. Valoszinuleg egy avarcsomot keres, ahol kitelel. Ne bantsd.
nov. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én nem bántom. A saját érdekében akarom távol tartani.
nov. 27. 09:11
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Én meg örülnék, ha jönne hozzánk.
nov. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom kutya van, vagy hasonló probléma.


A kerítést át kell nézni, ne legyen lyuk, ahol beférnek.


Ha van rá kapacitásod, hordhatsz ki nekik egy kis cicatápot valahova a közelbe, de a kerttől távol. Akkor nem a kertben fognak portyázni :)

nov. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Igen, a kutya nézi őket játéknak, és a kisebbek nem élnék túl, ha nem veszem észre időben. A kerítés érdekes téma, amikor még nem volt kutya, akkor egy alacsony de annál szűkebb lyukú sövénnyel benőtt kerítés volt, ahol nem is gondoltam, hogy bármi bejöhet, ennek ellenére rendszeresen figyeltem meg, ahogy bepréselik magukat este.


A kutya meg van olyan rafinált, hogy "bacsalogatja" őket. Megtanulta, hogy távolabb megy a kerítéstől, és mozdulatlan marad, akkor előbb-utóbb be fog jönni, és bevárja.

nov. 27. 09:32
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
A kutyát meg lehet tanítani, hogy ne foglalkozzon a sünnel.
nov. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Sehogy, elbújik, éjjel előjön.

De már vackolja magát, megy aludni 🙂

nov. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

"A kutyát meg lehet tanítani, hogy ne foglalkozzon a sünnel."


Nem minden kutya egyforma. Ez addig nem foglalkozik, amíg ott vagyok. Már kaptam rajta, hogy épp nyüstöl egyet, akkor szépen lelapított füllel eloldalog, és szégyenli magát. A gyerekkorom kutyáit (szüleimét) pl. alapból nem is kellett tanítani, mert azokat nem is érdekelte.

nov. 27. 09:54
 9/17 anonim ***** válasza:
49%

Nálam sok sün van, de kb egy hónapja egyet se láttam. Szerintem elmentek már aludni.

Amúgy a sün megtudja magát védeni. Kevés kutya vállalja be a tüskék által okozott fájdalmat és sérüléseket. Az én kutyáim max ugatják egy ideig, de azt is megunják hamar.

Ha van rá lehetőséged, a kert egyik be sarkába tegyél sok falevelet, ahova el tud vonulni téli álomra, és akkor tavaszig nem mászkál.

nov. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

9 ahogy írtam, a nagyobbakkal nincs gond. Az összegömbölyödik, és vár. A kutya egy darabig szépen rágcsálja a tüskéket, aztán megunja és otthagyja. Volt, hogy reggel ott volt az udvaron, felvettem, mire kivittem, előbújt és rúgkapált, és el is ment szépen, ahogy az első kertben letettem.


A kicsikkel az a baj, hogy menekülőre fogják, a kutya meg páros lábbal elkezd ráugrálni mindenre ami kisebb és mozog, az augusztusiak meg még kicsik ehhez, és nem élik túl.


Egybként nálunk még 1-2 napja volt sün. Ebben az egyhe időben pár éve még december elején is láttam sünt, illetve amikor még nem volt kutya, mentettem is egyet-egyet november utolsó hetében.

nov. 27. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!