Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A "Bambi" az őz volt vagy...

Zsuzsabazsa kérdése:

A "Bambi" az őz volt vagy szarvas?

Figyelt kérdés
2011. márc. 4. 15:23
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
Nézd a disney channelt.Ott szinte minden nap elmondják hogy Bambi egy őz volt.Bár szerintem Virág nem görény hanem borz.
2011. márc. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:

Tegnapelőtt 17:21-es.


Igen, egyértelmű a válasz. Közben én is megnéztem.

Köszönöm mindegyiknek a válaszokat.

2011. márc. 6. 21:40
 23/45 anonim válasza:
90%
Én 1959-60-ban sok bambit ittam. 1,30 Ft-ba került egy üveg + betét. Csatos üvegben volt, iszonyúan szar volt az íze. Ez volt a "vengerszkij koka-kola". Persze ennek semmi köze az öreg néne őzikéjéhez....
2011. márc. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:

Utolsónak!


Ez jó volt!:)

2011. márc. 7. 09:52
 25/45 anonim ***** válasza:
87%

a Bambi az a könyvben őzike a filmben pedig szarvas volt:)

csak h tisztábban lássanak a töbiek:

Őz:-Bak(fiu)

-Suta(lány)

-Gida(kisőz)

Szarvas:-Bika(fiu)

-Tehén(lány)

-Borju(kisszarvas)

2011. márc. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim válasza:
100%

Mit visel a szarvas fején?


Egy dolgot biztosan nem: szarvat!

Az a szarvasmarhának van többek között.


Tehát a szarvasnak nincs szarva. Egyiknek se. Nincs!


Agancsa van!

2011. márc. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%

A vadász válasza -


Az utolsónak igaza van, de teljesen mindegy. (Én is jót röhögtem az állami vadászvizsgán a kérdésen, hogy a SZARVAS milyen ciklusban veti le az AGANCSÁT)

Nem ismétlem, de valóban az őzbaknak van agancsa, a sutának nincs. A fehérfarkú szarvas szerepel az eredeti rajzfilmben, és Bambi TERMÉSZETESEN őzbak, nem szarvas. Az őzek (capreolinae) és a fehérfarkú szarvasok (odocoileus)két teljesen külön nem, semmi közük egymáshoz, ráadásul nem egy földrészen élnek. Nálunk a gímszarvas (cervus) és a dámvad él. (dama) Na, az utóbbi kettő rendszertanilag a látszat ellenére rokonok.


Azt már meg sem említem, hogy soha, de soha nem lövik ki a sutát, mert nincsen trófeája, (más kérdés a túlszaporodás problémája természetesen, de a mesében nem erről volt szó) ha pedig gidája van akkor azt lövik agyon (képletesen mondva) aki b*szogatja, mert elhagyhatja a gidáját és esik a területen a szaporulat - ergo a mese alapból hülyeség. A vadász általában azért vadász mert imádja az erdőt és annak vadjait, és nem egy véreskezű tömeggyilkos... (kivéve olaszok)

2011. márc. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 Sziszike001 válasza:
bambi anyja őz volt az apja meg szarvas és ezért kizárt dolog h bambi megszülessen
2011. márc. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:

Sziszike!


Nem látod, hogy a többség és még egy vadász is az írta, hogy őz volt? Olvasd el még egyszer a hozzászólásokat. Szarvasról szó sincs.

2011. márc. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem szarvas!

Mert:a szarvas az fiú

a lány meg őz!

2011. márc. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!