Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Honnan lehet rókát örökbefogadni?

Honnan lehet rókát örökbefogadni?

Figyelt kérdés

kis rókát szeretnék...

lehet egyáltalán tartani?


2011. ápr. 15. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
mint ahogy a vadászatához, a tartásához is engedély szükséges, emellett igen drága, a fenntartása is, nagyon nagy hely kell neki. Fogságban (egyedül meg végképp) nem érzi jól magát. Ha jól tudom, nem is nagyon szeretik engedélyezni (magánszemélyek számára) a fogságban tartását. állatkertek számára hamarabb érkezik az engedély, sőt gyakrabban is. Mindenesetre nagyon aranyos ötlet :) Én idővel valamilyen kígyót szeretnék tartani. Külföldön van arra lehetőség, hogy állatmentő vagy vadállatmentő szervezetek elindítsanak ideiglenes örökbefogadást, magyarul amíg lábadozik egy sérült állat, addig (ha megfelelőek a körülmények) tarhatod otthon, a megfelelő orvosi utasításokkal. Dehát ez elég bonyolult... meg hát egy rókáért én nem mennék külföldre :( Remélem segítettem.
2011. ápr. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Ennyire szereted a rókákat,menj önkéntesnek a rókarezervátumba.
2011. ápr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Konkrétan a kérdésre nem tudom a választ, de én lebeszélnélek a rókatartásról, mert nagyon nem szelídíthető állat sajnos. Ha az lenne, én is szívesen tartanék...

Még régen egy tudós kíséretezett rókák szelídítésével, hogy egyszerűen lehessen bundához tenyészteni őket, de a szelíd állatok nagyon nem úgy néztek ki, mint a normális rókák, sokkal több fehér folt volt rajtuk, szóval a kísérlete vágülis sikertelen lett. Viszont rájöttek, hogy a rókák azért lettek szelídebbek, mert sokkal több ideig maradtak kölykök, ezért nőtt meg a bundájukon is a fehér foltok területe.

2011. ápr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
ha szereted a rókákat, ne tarts. nem érezné jól magát, az ember a maga szórakoztatására ilyen állatokat tartani csak önzőség. a vadállat nem fogságba való, max az állatparkok tudnak olyan körülményeket biztosítani, ahol jobban érezhetik magukat mint egy ketrecben
2011. ápr. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Johan13 válasza:

Ha komolyan érdekel a dolog keresd meg a Vulpes Rókabarát Klubot. Az oldal szerkesztői talán tudnak segíteni ez ügyben...


[link]


illetve


[link]

2011. ápr. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!