Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Az őzek most hullajtják az...

Az őzek most hullajtják az agancsukat? A gím- és dámszarvasok pedig február közepétől? Ill. milyen állat bőre lehet ez (link)?

Figyelt kérdés

Szeretek az erdőben sétálni, s csupán kíváncsiságból kérdezem..:) Egyszer találtam egy már mohás, porladó, törött agancsmaradványt, megnéztem, fotóztam és eldobtam.

Szerintem nagy élmény ilyet találni..:) Mint pl. egy régen hordott ruha zsebében pénzt találni... :D

Szeretnék minél többet találni, megnézni, megfogdosni, lefotózni...

Tévedés, nekem szükségem ilyenre nincsen...:)) Visszaolvasgattam régi kérdéseket, tisztában vagyok vele, hogy gyűjteni nem szabad, de nem is áll szándékomban.

Csak kirándulás közben tök jó lenne ilyet találni..:D

Szóval melyiket hol s milyen hónapban érdemes keresgélni?

Akár priviben is érdekelnek az infók, ha valaki szerint nem publikus...


Most a héten pl. megnéztem több vadlest is, állatot ugyan nem találtam, de sok disznótúrást viszont igen..:) Lefotóztam pár patanyomot, őzekét is találtam!


Ja, Miskolc környékén egy faluban a töltés mellett pedig találtam egy nagy bőrcafatot, amit talán vad kutyák ejthettek el.. Itt a link, milyen állaté lehetett?


[link]


[link]


Köszi a válaszokat!!!


2012. nov. 5. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem vaddisznónak tűnik.


Én nem csak megfogdosom, haza is viszem, ha találok ilyet.

Van már 3 vaddisznó állkapcsom és egy fél agancsom.

Lehet, hogy ez utóbbit elvileg nem lehet gyűjteni, de senki nem látta mikor elhoztam és gyönyörű.

Sós vízben kifőztem az állkapcsokat, azóta a hálószobánkban bámulnak ránk a polcról.

2012. nov. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hát a brdarab hátuljából itélve "szemét" - nem állatok tépték szét, hanem kivan készitve (nagymamám házában is lehet találni bárány és nyest bőr kicserezve gondolom hasonló dísz lehetet amit valaki megunt
2012. nov. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én megfogtam s felemeltem a bőrt, a széle olyan csócsáltnak tűnt, icipici szaga volt, a szőre picit hullott, s kb. 30-40 cm-re tőle még volt pár bőr s hús csomó... Amúgy puha szőre volt, nem durva vaddisznós.

Nem tudom, lehet másnak ezek értékesek, de nekem csak mint élmény, úgy értékesek...:)

Jó lehet ha valami hú de szépet találnék, lehet megfordulna a fejemben hogy elviszem...:D De helyem se lenne egy őz/szarvas agancsnak..

2012. nov. 5. 20:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én talált agancsom se nagy, úgy néz ki, mint a képen a 3.

[link]


Kb. 25-30 cm, simán elfér a szekrényen.

2012. nov. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én azért nem taperolnám puszta kézzel. fene se tudja mi(k) tépték szét...


amúgy ez egy vaddisznó, méghozzá egy süldő lehetett így a méretből kiindulva. a széle tényleg kicsit rágott, de nekem túl szabályosnak tűnik a négy hiányzó végtaghelye. ennek ellenére tényleg lehetett egy csoport sakál, vadkutya prédája :)

2012. nov. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Emberek, láttatok már vaddisznót??? Annak hol ilyen a szőrképzettsége, felépítése, növési iránya???Ez egy őznek a bőrmaradványa, ráadásul egy téli szőrbe váltott őzé. Kóborkutyák előszeretettel fogdossák meg, sőt, nem tudom felétek van e, de az aranysakálnak is rajta van az étlapján az őz. Amúgy az őz, október közepétől, december elejéig dobálja az agancsát(ez kortól, agancsfelépítéstől, adottságtól számít), a gímszarvas akár januártól áprilisig, vagy májusig(láttam májusban még spíszeren agancsot)(itt is nyílván az öregebb bikák előbb dobálják, hogy időben kész legyen az akár száranként 6 kilós agancs, a fiatal bikák meg a gyenge agancssúlymiatt később). a dám pedig áprilistól dobálja(itt is számít a korai dobásban a kor, az adottság, stb...) remélem tudtam segíteni. a Szőr meg NEM VADDISZNÓÓÓÓÓ!!! ;-)
2012. nov. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm az infot! Lehet pénteken megyünk egyet kirándulni a közeli erdőbe, hátha.....:)

Finom, puha volt a szőr, igazából sajnáltam ott hagyni... :D

De mivel nem nagyon értek a szőr-bőr kikészítéséhez, nem lett volna érdemes elhozni..:( Bánom.. :D

2012. nov. 21. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!