Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A farkasnak mekkora a marmagas...

A farkasnak mekkora a marmagassága?

Figyelt kérdés
2012. nov. 28. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Melyik fajtának? Sokféle van. Átlagolva olyan 80 centi körül lehet, de legtöbbször az északi fajták nagyobbak, a déliek kisebbek.
2012. nov. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a szürke farkasnak.
2012. nov. 28. 14:41
 3/8 A kérdező kommentje:
egyébként az írfarkas az csapatban ölt meg egyet vagy egy csapatot? mennyi esélye lenne az írfarkasnak egy vs egy arányban ?
2012. nov. 28. 14:43
 4/8 anonim ***** válasza:

A szürke farkasé 70-90 cm, de ezért felesleges volt itt kérdést feltenni. Google-ban beírod, rögtön tucatnyi oldalt dob ki, mindegyikben a keresett információval -.-

"egyébként az írfarkas az csapatban ölt meg egyet vagy egy csapatot?"

Ezt nem igazán értem, fogalmazd át, vagy fejtsd ki egy kicsit.

Az utolsó kérdésedre ha jól értem, az ír farkaskutyára gondolsz. Én a szürke farkasra fogadnék. Bár magasságra nagyjából ugyanott vannak, a farkas tömege sokkal nagyobb, ami elég jelentős előny. Ráadásul a természetben nevelkedett állat általában sokkal strapabíróbb, szívósabb, mint egy háziállat.

Persze vannak olyan őrkutyák, akik képesek megfutamítani egy farkast, de azokat a fajtákat erre a feladatra is tenyésztették, hogy bármitől képes legyen megvédeni a nyájat (pl kaukázusi juhász). Amennyire tudom, ez az ír farkaskutyáról nem mondható el.

2012. nov. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ

egyébként az értettem amire mondtad hogy fejtsem ki hogy egy csapat írfarkas kutya öl meg egy farkast. De erre már válaszoltál. Amúgy én is rákerestem és nekem semmi ne jött ki. köszi a választ

2012. nov. 28. 19:05
 6/8 anonim ***** válasza:
ha egy v egy akkor egyértelmű, hogy a farkas kinyírja a kutyát. de ha falka v falka akkor is szerintem a farkasra fogadnék. a farkas az farkas a kutya meg kutya. egyik vadállat, a másik talpnyaló :)
2012. dec. 1. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
kb egy nagyobb kutya nérete
2012. dec. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az európai (eurázsiai) alfajnak 75-80cm , de az Észak Amerikai timber farkasnak és a Canis lupus occidentalis-nak (Alaszka, É- Kanada)(egy másik, talán az egyik legnagyobb alfaj), elérheti a 90 cm-t..Annyi biztos, hogy azonos súlyú házi kutyákkal összehasonlítva, sokkal szikárabbak, tehát ehhez a magassághoz is max. 75-80 kg párosul a gyakorlatban.A tundra farkasok is több mint 80 cm-magasak, gyakran 85 cm.Az Észak Orosz alfaj is 80-85 cm közötti és akár 60-65-kg sak is lehetnek.A Déli alfajok egyre kisebbek, így a mongóliai és Dél-Orosz alfajok is ritkán érik el a 75 cm-t, inkább 70 cm körül vannak (35-40 kg). Etióp farkas 60 cm max. bár csak bő 20 kg.
2014. szept. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!