Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mit kell tenni ha az ember...

Mit kell tenni ha az ember elütött egy vaddisznót?

Figyelt kérdés
Az állat túlélte, elrohant, de a kocsi összetört. Ilyenkor fizeti valaki a javítást ha van egyébként biztosításom?
2013. febr. 16. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nemhiszem hogy fizet a biztositó. mi özet ütöttünk általában eléggé öszetörte az autót de hazahoztuk megettük de szerintem nem fizetnek. elvileg ha ottmarad az állat elpusztul akkor a vadászoknak kell szólni. de szerintem ilyenre nem fizet a biztositó.
2013. febr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hun04 ***** válasza:
Vadásztársaságnak kellett volna szolni, vagy rendőrnek, és ő hívta volna őket. Így már veszett ügy, mert hogy bizonyítod, hogy ott tört össze? Egyébként pedig úgy működik, hogy ha szabályosan közlekedtél, a vadásztársaság téríti meg, de ha nem pl. 200-al mentél, akkor neked kell kifizetned a vad árát.
2013. febr. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A vadásztársaság csak akkor fizet ha nem volt kitáblázva az úton hogy vadak járkálhatnak arra. Ezt meg csak akkor tudod bizonyítani, ha azonnal kihívod őket.
2013. febr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm.

És mi van akkor ha ki volt táblázva és annak ellenére elütöttem az állatot, de nem léptem túl a megengedett sebességet? Kérlek azt is írjátok meg, hogy akkor mi van ha az állat ott fekszik és azt az esetet is ha az állat felugrott és elszaladt.

köszi

2013. febr. 19. 22:03
 5/7 anonim ***** válasza:
mi erre nem tudunk konkrétumot irni. de nem tudod bizonyitani hogy állat törte össze biztosito se fog fizetni. nekünk akkor se fizetett mikor kihivtuk a vadászokat.
2013. febr. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hun04 ***** válasza:
Ha tábla van és elütöd, de betartod a sebességet és probálod elkerülni az ütközést akkor, ki kell fizetnie a károdat. Persze biztos nem fogják akarni. Az hogy ott van-e a vad vagy nincs az végülis mindegy, csak ha nincs nehezebb bizonyítani. De ha a kocsi összetört és el is megy a vad, marad a kocsin ször, vér, út mellett az állat nyoma stb amiből lehet bizonyítani hogy vad volt. Durva esetben akár kárra lehet menni. Kivétel autópálya mert ott az autópálya kezelőnél kell keresni az igazadat, nem a vadásztársaságnál.
2013. febr. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hun04 ***** válasza:
* akár perre lehet menni. akartam írni lenni. :-D
2013. febr. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!