Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Bajba jutott, pontosabban...

Bajba jutott, pontosabban sérült vagy láthatóan beteg vadon élő védett állatot ellátnak ingyenesen állatorvosok?

Figyelt kérdés

Tehát ha ilyennel találkozom, és látom, hogy segítség nélkül elpusztulna, akkor mit tehetek?

Ha elviszem egy állatorvoshoz, akkor ellátja ingyen? Van erre bejáratott módszer? Vagy marad a pusztulás?

Saját háziállatokra rengeteg pénz elmegy, nem tudom vadállatok gyógyítását is állni. De otthagyni sem tartom jó megoldásnak a sérült vadállatot. Ilyenkor mi van?



2013. júl. 12. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Off: én is szeretném tudni.
2013. júl. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Vannak helyek ahol ingyen ellátják pl.:állatkertekben, vagy a Madárkórházban Hortobágyon. Magánállatorvos szerintem nem csinálja ingyen, hiszen őt nem támogatja az állam, neki ugyanannyiba kerül, mint egy háziállat gyógyítása. Mivel védett állat jobban is teszed, hogyha elviszed az állatkertbe, vagy a madárkórházba, ott tudnak segíteni rajta (magánállatorvos nem biztos), mert otthon legálisan nem tarthatod, csak, ha nem visszaengedhető és kiadják Neked gondozásba.
2013. júl. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 FannaL ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy a legközelebbi álatkert ingyen ellátja. Már 3x volt rá példa, hogy vittem be állatot, és ha már ők sem tudják ellátni akkor elaltatják. Az ákatorvossal nem tudom hogy van.
2013. júl. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:
A fővárosi állatkertben ellátják a sérült vadállatokat. Apró extra, hogy ilyenkor ingyen beengednek, és nem zavarnak el, miután leadtad a jószágot. Az ország többi állatkertjével nem tudom, mi a helyzet.
2013. júl. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha védet akkor érdemes a legközelebbi állatkertben vagy a nemzeti park igazgatóságokon érdeklődni, hogy ők vállalják-e. Ha nem biztos meg tudják mondani, hol a legközelebbi pont ahol ez megoldható.
2013. júl. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A mi állatorvosunk a kertben talált sérült sünt ingyen ellátta. Sima magánállatorvos.
2014. febr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!