Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Veszélyes most a valamelyik...

Veszélyes most a valamelyik vad az erdőben?

Figyelt kérdés
Kiszeretnék menni az erdőbe este. Utoljára még nyáron voltam. Elengedtem a kutyámat, és egy vaddisznóval tért vissza, szóval azóta bevallom féltem kimenni megint. Most párzanak a vaddisznók és a szarvasok is nem? Egyébként van két erős zseblámpám, a kettő együtt bevilágít a lelátóról egy fél focipályát, és mivel kicsi elég jól vakít. Ez távol tudna tartani egy esetlegesen nem túl barátságos vaddisznót? Vezetés közben tapasztaltam már hogy az állatok lemerednek éjszaka, ha a szemükbe világít az autó lámpája. Ez így megfelelő megoldás lenne, vagy cseszhetném az egészet mert a vaddisznó szaglása miatt? És ne mondjátok hogy a nagyobb vadak elfutnak ha megéreznek. A nagy fenéket, fenyegetően horkantanak vagy meg arrébb mennek pár 10 métert. Mi felénk nagyon elvannak szaporodva a vadak, 4-5 éve még simán sétálhattam sötétben kilométereket az erdőben, anélkül hogy láttam volna valamit, most meg elhagyom a települést, és már lehet számítani valamilyen vadra, a faluba is bejönnek és nem igazán félnek.
2016. febr. 16. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb erdei állatnak ősszel van a párzási időszaka, nem ilyenkor.

Én rendszeresen sétáltam a kutyámmal erdőben, volt, hogy takálkoztunk vaddisznókkal, de elfutottak, anélkül, hogy bármit tettem volna. Arra azért nagyon jó indokuknak kell legyen, hogy megtámadjanak, inkább elszaladnak.

2016. febr. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valójában akkor veszélyesek, amikor kicsiket nevelnek, tehát tavasszal, na a vaddisznókoca és a malacai közé nem szeretnék bekerülni.

A párzás amúgy október táján van.

2016. febr. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De ha mégis megtámadna a lámpa megvéd? Van rajta villogó funkció, azt mondják az ilyenek jók önvédelemre.
2016. febr. 16. 17:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem; a vaddisznó, medve még jobban bepipul, ha rávilágítasz. Azt szokták tanácsolni, hogy saját magadra világíts, így félelmetesebbnek nézel ki, és a vad nagyobb eséllyel hagy békén.
2016. febr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia. Én is ilyen területen élek, erdőben van a település, és egy közel 5 kmes utat kell tenni gyalog a civilizációhoz, persze egy erdő mellett közvetlen...

Nálunk sincs olyan este, hogy ne találkoznál vaddal, de kb 2 hete amikor a kutyámmal jöttem haza fényes nappal futott át előttünk egy konda...

én személy szerint rettegek a vadaktól, mert jó párszor rám hozták a frászt az éjszaka közepén...:/

de, személyes tapasztalat, hogy ha vannak a közelben általában megbújnak...nálunk sajnos ezt az út mellett teszik, és ahogy haladok, és túl közel érek akkor ugranak ki, de egyetlen egyszer sem volt olyan, hogy támadólag léptek volna fel, mindig menekülnek..

teljesen hidegen hagyja őket az, hogy én lámpával vagyok-e vagy anélkül...irtó hangosan zörögve futnak amikor kiszúrják a jelenlétem...

szóval hiába a félelmem ide vagy oda, igazság szerint egyik se akart még megtámadni, remélem tartják is ezt a szokásukat, és nincs bevethető módszer ellenük... csapj zajt ahogy közlekedsz, hogy ne váratlanul lepjétek megy egymást, és ha már észre vettek nem áll érdekükben találkozni veled, elfognak menni.

2016. febr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!