Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Kisrókát szeretnék. Akarok...

Kisrókát szeretnék. Akarok rókakölyköt, amit én nevelek fel pici kora óta. Hol tudnék találni menjek ki az erdőbe és keresgéljek vagy van valami mód? Esetleg tudtok valakit aki árul vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
Egy mező szélén lakunk (kb 1-2km re van egy erdő) és hozzánk szokott járni néha egy róka vacsizni. A kert mellé kiöntjük a kutyáink maradékát és ő azt megeszi. Szóval szeretnék egy saját rókát. Volna elég idő foglalkozni vele stb. és bírnék vele. Tudom nagy felelősség de bevállalnám. Különösen vonzódok a vadállatokhoz. Van két bagoly aki az erkélyemen tanyáznak, imádom őket nézni stb. Szomszéd tyúkokat nem szedne össze mert senki nem tart semmi baromfit se nyúlat. És nem is zavarná őket.
2016. márc. 23. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Vadállatot nem tarthatsz, mert elkobozzák előbb-utóbb. Hiába te neveled fel pl. a kis őzet, azt is elveszik. Törvény van rá. Tartsál inkább kutyát.
2016. márc. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Vagy tarts olyat amit nem vesznek észre
2016. márc. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nagytatámnak is van egy rókája és ott szaladgál a libák közt. Még soha egyet sem bántott. Éjjel együtt alszanak a cicákkal. Az is kölyök kora óta van ott(törött lábbal találta a magas egyedül nyivákolva)
2016. márc. 23. 13:01
 4/12 A kérdező kommentje:
Lassan 11 éves és még nem kobozták el
2016. márc. 23. 13:01
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Rókát lehet legálisan tartani (videó):

https://www.youtube.com/watch?v=srYo0Zp8MfA

Az oda járó róka odúját lenne jó megtalálnod az erdőben, amikor vannak kicsinyei. Egy idő után mikor már elég nagyok, úgyis maga az anyaróka zavarja ki őket az odúból.

2016. márc. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem rókakölyköt szerezni elég nehéz lehet, ráadásul róka elkaphatja a veszettséget is, főleg ha mező szélén laktok, ahova bejárnak vadállatok akkor rendszeresen oltatni kellene, és nem tudom, mit szólna az állatorvos. De tarthatnál esetleg vadászgörényt, az is vadállat jellegű. Egy ismerősömnek is volt, a vállán ült.
2016. márc. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Volt nekem is görényem :) pórázon sétáltattam, imádta amikor "hajtogattam" de elpusztult (öregségtől) viszont már nem szeretnék másikat.
2016. márc. 23. 13:27
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

[link]


Ezen a honlapon böngészve mindent megtalálsz a rókatartásról. Mellesleg a róka nem kutya, teljesen más, ráadásul a kölyökként befogadott róka sem lesz soha igazán szelíd.

2016. márc. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2016. márc. 23. 13:42
 10/12 anonim ***** válasza:

Lehet tartani, de utána kell olvasni külföldi oldalakon, a rókatartásról. A magyar gondolkodás kimerül abban hogy ha meglátják nálad, fel is hívják az önkormányzatot hogy vitessék el, engedély hiányában.

Olyan futtatót kell kialakítani amibe nem lát a szomszéd, tehát takarni kell valamelyik oldalról a kerítését.


A másik dolog hogy ha orvosra lenne szükséges, az sem egyszerű mert Ők is bejelenthetnek érte, mert bár kezelné de ha rájön a hatóság, azzal bűncselekményt követ el mert nem szólt.

2016. márc. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!