Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mi lehetett ez?

Mi lehetett ez?

Figyelt kérdés
Mostanában hangos macska szerű csak erősebb hangot szoktam hallani a kertből (erdő szélén lakok). Úgy egy hete találtunk is egy fél szarvast a kert végében, éppen most 5 perce hallottam megint a hangot kimentem a teraszra és egy kutya méretű macsa szerű valamit láttam elfutni, csak 1-2 másodpercre láttam de az biztos hogy nem kutya, már nagyon érdekel hogy mi lehet ha megölt egy szarvast valaki segítsen!

#vadmacska #szarvas tetem
2016. aug. 21. 12:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Segíthetnél azzal, hogy legalább egy országrészt mondasz, vagy egy települést, amihez közel laksz!
2016. aug. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Chupacabra :D
2016. aug. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Biatorbágy, Budapestől 20km nyugatra
2016. aug. 21. 12:31
 4/24 A kérdező kommentje:
A hátsókertbe most is dög szag van, szerintem a szarvas másik felét érzem
2016. aug. 21. 12:34
 5/24 anonim ***** válasza:
Lehet hiúz is,a magyarországi erdőkben előfordul
2016. aug. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Hiúz?
2016. aug. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Eredetileg hiúzra gondoltam, de Biatorbágyon ez nem túl valószínű. Aranysakál az inkább valószínű, de az meg nem annyira macskára hasonlít.

Vadmacska szerintem nem ejt el szarvast, és nem is akkora.


Hang tekintetében keress rá az aranysakál és a hiúz hangjára is, hátha valamelyik ismerős lesz (Youtube-on találsz ilyen videókat, ha magyarul nem, akkor a "lynx voice" és a "golden jackal voice" kulcsszavakra.

2016. aug. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Ez hiúz lessz. Kösz a segítséget! Valamit kéne kezdeni vele?
2016. aug. 21. 12:43
 9/24 anonim ***** válasza:

Meghallgattad a hangját, vagy kép alapján ismerted fel?

Személy szerint örülök, ha már arrafelé is találni hiúzt. Elvileg semmit nem kell vele csinálnod, mert rejtőzködő állat, az ember útjából kitér, nem veszélyes rá.

2016. aug. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Hangja alapján 100% már elég régóta szoktam hallani hogy a kertben vinnyog.
2016. aug. 21. 12:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!