Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért "kardfogú tigris" a...

Miért "kardfogú tigris" a kardfogú macskák elterjedt neve, mikor nem is hasonlítottak rá?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a többségük az testalkatra a jaguárhoz, leopárdhoz hasonlított, a legnagyobbak pedig az oroszlánhoz (persze sokkal rövidebb farokkal, mint amazok)

2016. dec. 28. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak tipp: mindig egy adott faj felfedezőjéé a névadás joga. Őt nyilván erre emlékeztette, ezért kapta. Ugye a dinoszauruszokról is kiderül lassan, hogy nem bazi nagy gyíkok voltak (saurus=gyík) de azért nem lesznek átkeresztelve.
2016. dec. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Te egy kosár csontmaradványból megmondod, hogy melyik ma élő állatra hasonlít legjobban?
2016. dec. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én nem, de akik értenek hozzá, az összeállított csontváz alapján modellezni tudják a valószínű testalkatot, pl. izomtapadási helyek alapján izmok nagysága, stb.; hasonlóan, mint ahogy az arcrekonstrukcióknál teszik. És amilyen ábrázolásokat láttam, testalkatra inkább a jaguárhoz, ill. a legnagyobbak az oroszlánhoz hasonlítottak szerintem. A színüket nem tudja senki, de a mai macskák alapján lehet következtetni, hogy ugyanúgy sárgás, v. vörösesbarna, v. világosbarna alapszínen sötétbarna/fekete foltokat/csíkokat viseltek, mint ahogy a legtöbb mai macskaféle.
2016. dec. 31. 11:00
 4/5 anonim ***** válasza:
A Smilodonok elég messzi rokonságban vannak a macskáktól, tehát már macskának se kéne hívni, ez alapján, de már megírták előttem, hogy a névadás joga...
2017. jan. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az első válaszhoz kiegészítésként: a dinoszaurusz név mikor megszületett, addigra egyébként a teljesebb csontvázak által már kiderült, hogy nem hasonlítottak a gyíkokhoz. Viszont az elsőként leírtakat eredetileg valóban óriási leguánnak (Iguanodon), ill. varánusznak (Megalosaurus) vélték, mert csak fogakat, és állkapocstöredékeket találtak, és hát a Megalosaurus foga a varánuszokéra, az Iguanodoné a leguánéra hasonlított. De igaza van a válaszolónak, mivel eredetileg gyíkoknak hitték őket, ezért kaphatták a nevüket, mint a kardfogú macskák közül is esetleg a nagyobbak miatt kaphatták (esetleg a méretük miatt inkább, bár a szibériai tigrisnél is nagyobbra nőhettek (Smilodon populator ("dél-amerikai kardfogú tigris"): 1,2 m vállmagasság, 350 kg)).
2017. jan. 5. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!