Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Nem rég költöztem panelből...

Jambalaya kérdése:

Nem rég költöztem panelből vidékre. A rókák mennyire veszélyesek macskákra és kistestű kutyákra?

Figyelt kérdés
Már az első héten rókát láttam, és úgy 3x akkorák, mint a macskák. Kell tartanom ettől?
2016. dec. 29. 07:21
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
A macskákat legyűrik és elviszik. Kicsi kuty alatt pl. yorkira,bichon-ra gondolsz? Csak mert a kisebb testű kutyákat bent kell tartani, annyit meg remélem tudsz hogy amíg egy séta vagy egy réti futkározás adtán a közelében vagy, nem fog támadni. A rókának is van esze, éjjel támad lesből. Mellesleg én vidéken élek születésem óta,nem rég költöztem nagyvárosba :)
2016. dec. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kistestű kutyának semmi keresnivalója ilyenkor kint.

A macskát pedig levadászhatja, de szerintem ügyesebb annál a macska. Viszont, ha a macska eddig benti cica volt, akkor azért nem feltétlenül jó ötlet csak úgy kirakni, a kocsik, kutyák, vadállatok stb miatt.

2016. dec. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kutya még nincs, de két macsek van. Eddig bentiek voltak, de itt újjá születtek és imádnak kint lenni, éjjelre mindig bejönnek. Viszont reggel korán már mennének is ki. Rókát pedig már az első héten láttam. Elég para
2016. dec. 29. 08:33
 4/8 Szimeon válasza:
A rókák hajnalban még aktívak. Nap közben, főleg ha nem az erdő közepén élsz, nem fognak odamenni a kertedbe.
2016. dec. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne parázz! A rókák nem szeretik az ember küzelségét! (Angliában mondjuk, ha kinn ülsz az udvaron simán áthetyeg, de ha észrevesz, akkor elsprintel.) De ezek magyar rókák, és a Magyar arról híres hogy félnek tőlük a rókák! :-) Sötétedés után, és kivilágosodás előtt ne legyenek kinn,, és nem lesz baj! Egyébként is falun mindenkinek van ajándékmacskája! :-)
2016. dec. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
A róka nem "utazik" a macskákra. Még sose hallottam, hogy valaki látott volna rókát macskára vadászni, azt elkapni.
2016. dec. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pedig a róka elkapja a macskát, ha lehetösége van rá.
2016. dec. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a róka egyáltalán nem félős,van épp elég esze hogy kitanulja mikor kell menni akár nappal is,tudja hogy az ember lassú,nem szalad utána,én azt mondom nincs biztos dolog egy állat esetében ,legyen az vad vagy házi,készülj mindig a legrosszabra de reméld a legjobbat,tud ezek arra is képesek amit nem is gondolnál,egy kutyánál jóval több képessége van + az esze
2016. dec. 31. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!