Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Van egy szarvas agancsom de...

Krisztian9394 kérdése:

Van egy szarvas agancsom de sajnos le eget. Kerdesem hogy lehetne meg tisztitani? Help!

Figyelt kérdés
2016. dec. 31. 08:05
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Biztos jól nézel ki. Főleg, ha csirkelábad és marhapofád is van hozzá.
2016. dec. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem a mentalitasodra voltam kivancsi!! Hanem fel tettem egy kerdesd ertelmes valaszt varnék nem a te kis tanulatlan,semmit nem értő gondolataidra!!
2016. dec. 31. 10:42
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem menj kozmetikushoz vagy novessz másikat.
2016. dec. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Schreiber László válasza:
Arra koncentrálj, hogy a szarút mivel lehet tisztitani. Nem kozmetikáról van szó /pl:köröm/ , de mégis agyan az. Másik kiindulópont, hogy kormot kell eltávolitani. Szerintem kár a fáradtságért, el kell adni valakinek, aki késnyélnek fel tudja darabolni és megéri neki megvenni.
2017. jan. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vikuci79 válasza:

Szia! Ezt egy oldalrol másoltam, talán segit ad ötletet.

korom egy zsíros, kenődő, nehezen eltávolítható égéstermék. Tűz után egészen biztos, hogy a falakat, mennyezetet újra kell festeni, de a festés előtt a kormot mindenképpen el kell távolítani a felületről. Ehhez először száraz kefével takarítsuk át a felületet, majd a legpraktikusabb valamilyen zsíroldó hatású tisztítószer használata. Speciális tisztítószerek között elvétve lehet találni kimondottan füst, és korom lemosására alkalmas tisztítószert is, vagy épp igénybe vehetjük a szárazjég-szórást, mint korom eltávolító módszert.


A korommal szennyeződött fa bútorokat zsíroldó hatású tisztítószerrel, vagy denaturált szesszel lehet megtisztítani. Ezt a műveletet a szabadban, vagy nyitott ablaknál végezzük, mivel a tisztítószerek, és oldószerek egyrészt gyúlékonyak lehetnek, másrészt nagy mennyiségben fejfáját okozhatnak. Ronggyal dörzsöljük a felületet, majd, ha már tiszta a felület, töröljük át nedves ronggyal, majd szárazzal. Egyszerre csak kis felületet takarítsunk le.


Ha a bútor kicsit megperzselődött, de semmiképpen nem szeretnénk azt kidobni, próbáljuk meg nedves csiszolópapírral eltávolítani az égett részt


A lecsiszolás jo lehet, persze nem olyan lesz mint más agancs de sztem lehet az ismerősök ezért fognak csodájára járni.

Egy probát megér. Ne arra koncentrálj hogy milyen volt égés elött hanem hogy most mit lehet kihozni belőle. A nyél sem rossz ötlet. A kések egy részét vissza is kaphatod.

Üdv

2017. jan. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vikuci79 válasza:
Ja és nálam tudsz rendelni esetleg Zoom- ot. Nagyhatású zsíroldó.
2017. jan. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!