Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Igaz az, hogyha egy ember...

Igaz az, hogyha egy ember megsimogat egy őzgidát akkor azt az anyja e miatt elhagyhatja?

Figyelt kérdés

Elég sokan mondják, hogy igaz, de már olyat is hallottam aki szerint nem. Mi az igazság?

Nem akarok őzgidákat simogatni csak kíváncsi lennék rá.



2017. jan. 12. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Igaz. Ha érzi rajta az ember "szagát", akkor elhagyja.
2017. jan. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%

Nem igaz, csak valaki hülye kitalálta és ebből lett a városi legenda...


Rengeteg videó van fent youtube-on is ahol visszaengedik a gidát az anyjához és érdekes módon nem hagyja ott az anyja.

2017. jan. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Igen, igaz. Nem biztos, hogy elhagyja, de van rá esély, ezért mindenképpen jobb békén hagyni.
2017. jan. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Donald J. Trump ***** válasza:
76%

Az őz fél az "ember szagtól", tehát alapvetően minden amin ezt érzi ijeszteni fogja. Több eset is elképzelhető, amivel csökkenthető ennek előfordulása: 1) az őz annyira mégsem fél, tehát kevésbé vad, vagy akár emberhez is közel merészkedő egyedről van szó 2) vicces, de az izzadásgátlás és higiénia mai szintje e kockázat csökkentésében azért elég jelentős szerepet játszik 3) az őzgida nem lesz szagos - értsd: gumikesztyű, csak akkor érnek hozzá, ha muszáj vagy csak egyszerűen lekopik róla idővel a szag.

De ha te kimégy az erdőbe és találsz egy sánta őzikét, ölben hazaviszed majd másnap visszaengednéd bármiféle elővigyázatosság nélkül, azt már nem fogja visszafogadni a mamesz.

2017. jan. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%

jézusom mennyi ember van akit meg lehet etetni ezzel a "nem fogadja vissza az anyja" szöveggel.


A története régről nyúlik vissza, valószínűleg természetőrök kezdték el ezt mondogatni az embereknek, hogy megvédjék a gidákat a fogdosástól.

Ugyanis aki kijár a természetbe nem pedig csak úgy hülyeségeket írkál itt, az nagyon jól tudja, hogy az őz gida ha veszélyt érez egyszerűen összegömbölyödik a fűben vagy ahol van és meg sem mozdul és bízik az álcájában.

Ugyanis ezért foltos a gida.

Na szóval a gida ott marad, az anya tisztességes távból figyeli a dolgokat (valószínűleg észre sem veszi az ember), a buta ember meg meglátja, hogy húúú itt egy gida, szegény egyedül maradt, vigyük haza vagy vigyük biztonságosabb helyre.

De szerintem inkább a hazaviteltől "véd" ez a mese, hogy ne nyúljatok az őzhöz mert nem fogadja vissza az anyja.

Én csak nevetek amikor valakitől ezt hallom :)

2017. jan. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
#5: És akkor mivel magyarázod azt az oktatófilmet, ahol a vadász leírja, hogy ha el kell mozdítanod a gidát, akkor ezt hogyan kell megtenned, hogy ne érj hozzá emiatt közvetlenül? Szénát, füvet használ hozzá.
2017. jan. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14%

Ugyanazzal amivel leírtam.


Kétlem, hogy egy őz amiatt otthagyná a gidáját mert "emberszaga" van... ez hülyeség.


Az őz is egy vizuális állat ugyanúgy mint az ember.

Nem a szaglása alapján fogja megítélni a saját utódját.

Sőt én az egész őz szaglása dolgot hülyeségnek tartom.

Sokat járok természetben és sokszor a frászt hozzák rám az őzek amikor 3 darab ugrik ki mellőlem a susnyásból pedig hátszéllel mentem.

A zajokra sokkal jobban odafigyelnek, ha bringával megyek akkor már 2-300 méterrel azelőtt elfutnak mielőtt odaérnék, de már így is volt rá példa, hogy majdnem nekem ugrott egy.

2017. jan. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Te figyi...nem attól leszel ám szaki, hogy szoktál bringázni meg kirándulni az erdőben, és láttál már őzet, azt ugye felfogod?


Maradjunk annál a dícséretes dolognál hogy nem piszkáljuk a gidát ha rátalálunk, oké? Te azért mert úgy véled az őz "vizuális állat", más meg azért, mert a nála hozzáértőbbek megmondták, hogy nem szabad.

2017. jan. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
az ember ősidők óta rettegésben tartja még a nagyragadozókat is,az ember szaga riasztó minden élőlény számára ami megérzi,egy őz ha megérzi a gidán a szagot elhagyja vagy jobb esetben vele marad,de azt tudni kell hogy kezdetben a suta a gidát szagról és nem kinézetről ismeri fel,így ha talál egy emberszagú gidát nem biztos hogy mindjárt körbepuszilja,természetesen erre is lehet kifogást találni,és pedig azt szoktam mondani hogy a kifogás = a butasággal,sok példa van ilyen emberszagos dolgokra,pl a nyúl,ha születnek nyulaitok ne nagyon fogdosd,ha megfogod és rajta marad a szagod az anyuka szépen megebédeli a kicsit,de van másik példa is,tavaj nyáron történt hogy lovas barátom lovaglás közben talált egy gidát,a hülye rögtön felvette mert"árva",jó,fél óra mulva ott van nálam hogy csináljak vele valamit,természetesen szoltam a vadászoknak,azok vissza vitték,és figyelték,megjelent a suta is kis idő mulva,megszagolta és otthagyta,nem engedte szopni,ellökte,így lett ő a vadászoké,de ők nem tudtak vele mit csinálni,végül kecsketartó ismerősön felnevelte,mára már szép fejlett bak lett belőle
2017. jan. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, igaz. Én is akartam írni példának a házinyulat, de úgy gondoltam süket fülekre talált volna. De ha már más írta meg kell erősítenem.


Ha még a nyúl, amely napi kapcsolatban van az emberrel elhagyja a pár napos kölykeit zaklatás (emberszag) hatására, akkor kiért lenne oly meglepő, ha egy vadállat ami féli az embert elhagyná a kölykét?



Ide csak gyerekek irogatnak?

2017. jan. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!