Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Az őz mennyire szelíd?

Az őz mennyire szelíd?

Figyelt kérdés
Pl.oda lehetne menni hozzá,megölelni és egy közös szelfit csinálni vele?Instagramra valaki ilyen képet rakott fel,hát kicsit meglepődten

2017. jan. 17. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

csak ha meg van szelídítve


vadonélőt én még 30méternél jobban nem tudtam megközelíteni de akkor is csak azért tudtam ilyen közel menni mert későn vett észre

2017. jan. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez annak a jele, hogy ember nevelte, akkor meglehetősen barátságosak, egyébként messze elkerülik az embert.
2017. jan. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

A bakkal nagyon vigyázz!

Tudok olyan esetről, hogy a bak (ráadásul háznál nevelkedett őzbak) egyszer csak leszegte a fejét és nekirohant egy embernek. Az illetőnek az volt a szerencséje, hogy volt nála egy fémedény, és azt a hasa elé tartotta. A fémedény fenekét átlyukasztotta az őz agancsa. Rossz rágondolni, ha ez a hasába fúródik!

A sutának nincs agancsa, tehát ilyen bajt nem okozhat.

2017. jan. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hol történt? :O
2017. jan. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Bevallom, rádióban hallottam még sok évvel ezelőtt, úgyhogy nem tudom. De utána téma volt, hogy ez reális veszély. Előfordul, hogy erdőszélen lakó ember fogad be elárvult őzgidát. A kicsi még senkit se bánt, de ha bak, akkor ahogy kinőnek a szarvai és dolgozni kezdenek a hormonjai, veszélyes!
2017. jan. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
A bak valóban hajlamos támadni,általában nőket,azok közül is akik menstruálnak!Nem vicc
2017. jan. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12%
hülye :DDD
2017. jan. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

#6


olyankor én is legszívesebben felnyársalnám őket :)

2017. jan. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a 6.-nak igaza van. !!
2017. jan. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha vadon élő őzhöz így oda tudsz menni, akkor valószínüleg veszett. Erre mifelénk is volt már ilyen, aki meg tudott simogatni őzet kint a határban, ő is lefényképezte és ott menőzött meg mutogatta mindenkinek, hogy ő mekkora suttogó, aztán az első értelmes ember, akinek megmutatta mindjárt küldte is veszettség elleni oltásra. Persze az is lehet, hogy ember nevelte, de az a ritkább eset szerintem.
2017. jan. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!