Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen engedély kell arra,...

Milyen engedély kell arra, hogy az ember vad (védett) állatokat tartson otthon?

Figyelt kérdés
Tudok egy emberről aki már több mint 10 éve két oroszlánt tart otthon. Az engedélyről érdeklődnék, mi kell az ilyesmihez.
2010. máj. 22. 19:22
 1/8 anonim válasza:

Ha bejelentés nélkül tartja, akkor börtön büntetést is kaphat érte ezért minél elöbb járjon utána, mielött még észre vennék, hogy illegláis... Az MgSZH-nál vagy KvVM-mél kell bejelenteni, de sztem a KvVM-nél, hisz a behozatalánál is ott adtak volna engedélyt (KvVM - Biodiverzitás Osztály)

A CITES (más néven: Washingtoni Egyezmény: a veszélyeztetett vadon élő állat- és növényfajok nemzetközi kereskedelméről) ezt nagyon komolyan veszi.

2010. máj. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az oroszlánra a veszélyes állatok tartásáról szóló törvény vonatkozik, keress rá:


- a veszélyes állatokról és tartásuk engedélyezésének részletes szabályairól szóló 8/1999. (VIII. 13.) KöM-FVM-NKÖM-BM együttes rendelet

vagy még lehet infó:

- az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi XXVIII. törvény

2010. máj. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
mert ha például havasi leopárdot vagy vizi mókust tartasz nagy gondba leszel. A havasi leopárd pikkelyéhez kell a víz és a szőréhez a szárazföld. nehéz tartani mivel tüdője és kopoltyúja is van.de a vízi mókus rettentő veszélyes. ha akarja kicsapódhat a párából és élhet... ám amikor meg akarnál ettől a vadállattól szabadulni az visszacsapódna pára formájúvá.azt hiszem most már megérted, h két ilyen rettentő vad állatfajt nem szabad tartani(se engedéllyel se nélküle)...
2010. jún. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
egyébként a vizimókusokat az ufók telepítették a földünkre
2010. jún. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De Te ilyenkor be vagy b*szva, vagy alapban ilyen hülye vagy?
2010. jún. 1. 16:55
 6/8 anonim ***** válasza:
28%
A másodikat nem én írtam: amúgy ti vagytok műveletlenek, hogy nem hallottatok erről az állatfajról. Szégyen. Amúgy meg alpból elég hülye vok, de ahogy elnézem te is;)
2010. jún. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De tényleg. Mit értesz a havasi leopárd alatt. Nekem a hópárduc ugrott be, de ez a pára dolog... Lehet, hogy tudatlan vagyok, de mi az?
2010. jún. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
te sem vagy normálisabb ha el is hiszed amit pofázott.
2010. jún. 25. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!