Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért van ilyen kevés nagymacs...

Miért van ilyen kevés nagymacska a magyarországi állatkertekben/vadasparkokban?

Figyelt kérdés

Nyáron voltam egy németországi állatkertben, és az összes nagymacskafaj megtalálható volt ott, kezdve a pumától egészen a tigrisig, pedig egy viszonylag kicsi állatkertről van szó.

Magyarországon a nyíregyházi állatkert számít a legnagyobbnak, leghíresebbnek, de még sincsenek ott pumák vagy hiúzok, esetleg ködfoltos párducok.

A Fővárosi Állatkertben is csak oroszlán és tigris látható, más nagymacska nem, pedig az egy (elvileg) világhírű intézmény!

Aztán a többi magyarországi állatkertben szintén max. oroszlán és/vagy tigris látható, ritkább macskafélék (gepárd, puma) nem :(


Miért van ilyen kevés nagymacskafaj Magyarországon az állatkertekben?

Pedig szerintem népszerű (és szép) állatok.



2018. okt. 2. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A jászberényi állatkertben van hiúz és halászmacska is. :)


Egyébként szerintem azért nincsenek többen, mert a legtöbb hely pénzhiánnyal küzd.

2018. okt. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyíregyházán 8féle macskafaj van. :

Fehér tigris

Maláj tigris

Hópárduc

Perzsa leopárd

Gepárd

Oroszlán

Afrikai leopárd

Jaguár


Infó a honlapról

2018. okt. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos puma és ködfoltos párduc sehol sincs Magyarországon :(
2018. okt. 2. 13:16
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Pécsen van puma, perzsa leopárd, hiúz, bengáli tigris, oroszlán.
2018. okt. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
2018. okt. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
mert drága
2018. okt. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Ide figyelj!


Szinte az összes hazai állatkertben van nagymacska, mégha változó arányban is.


A Miskolciban van szibériai tigris és perzsa leopárd.


A Nyíregyháziban 4 féle tigris (bengáli, szibériai, szumátrai, maláj), afrikai oroszlán, 3 féle leopárd (afrikai, perzsa, kínai), jaguár, hópárduc és gepárd látható.


A Fővárosiban indiai oroszlán, perzsa leopárd és szibériai tigris (ez már nem kettő, hanem három).


Szegeden van puma, gepárd, afrikai oroszlán, szibériai tigris, kínai leopárd, hópárduc, jaguár és ködfoltos párduc (ott szinte mindenféle látható belőlük, szóval a Szegedi Vadasparkba nem csalódhatsz).


A Debreceniben kínai leopárd, szibériai tigris, valamint egyszerre van ott afrikai-és indiai oroszlán is.


A Győriben fehér bengáli tigris, jaguár és afrikai oroszlán van.


A Veszprémiben hópárduc, afrikai oroszlán és szibériai tigris látható.


A Kecskemétiben afrikai oroszlán, kínai leopárd, fekete párduc (ami végülis leopárd) és szibériai tigris.


A Pécsiben afrikai oroszlánnal, perzsa leopárddal, pumával és bengáli tigrissel találkozhatsz!


A Jászberényiben perzsa leopárd és afrikai oroszlán.


A Gyöngyösi afrikai oroszlánnak és szibériai tigrisnek nyújt otthont (él ott hazánkban egyedülállóan kanadai hiúz is, bár a hiúz inkább a kismacska kategóriába tartozik)


Sok állatkertben láthatsz eurázsiai, pontosabban kárpáti hiúzt (még a Miskolci Állatkert-és Kultúrparkban is), bár ahogy mondtam a hiúz nem nagymacska.

2018. okt. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok!


Láthatod, hogy sok magyar állatkertben a tigris-oroszlán mellett leopárd is van.

2018. okt. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi lepontozni való van abban, hogy leírjuk, hol milyen állat VAN????
2018. okt. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%
Még ez is sok. Ezeknek az àllatoknak nem itt van a hazájuk, bezárva, kiszakítva a természetből tartják őket. Szenvednek! Én még ennyi állatot sem tartanék, hogy bámulják őket.
2018. nov. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!