Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan szoktassuk rá anyósékat...

Hogyan szoktassuk rá anyósékat arra, hogy ők is jöjjenek hozzánk?

Figyelt kérdés

- 250km-re lakunk egymástól

- nekik is van autójuk

- aktívak, szinte mindig mennek kirándulni, wellness hétvégére, külföldi buszos csoportos utakra is

- eddig 10 év alatt 3x jöttek el hozzánk!


Hamarosan gyerekünk születik, és őszintén szólva azt tartanám fair dolognak, ha főleg az elején ők jönnének. A szüleim számára ez természetes, de velük egyébként is szorosabb a kapcsolat, mivel ők sokkal gyakrabban keresnek minket, és mióta távolabb költöztünk, fele-fele arányban mi megyünk-ők jönnek.


A sok babacuccal, kisbabával, kutyával én nem szívesen venném, ha ugyanúgy CSAKIS mi mennénk.


Tehát mennénk mi is, de jó lenne valahogy rávezetni őket arra, hogy úgy lenne korrekt, ha a találkozásokért ők is tennének, főleg pici babával.


Ki hogy csinálta ezt?



2020. máj. 19. 08:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

Telefon felemel, Anyós száma tarcsaz:

Csókolom Katineni, vasárnap pacalt főzök, szeretettel várjuk a Jáni bácsival együtt ebedre.

2020. máj. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
71%
"Marika néni! Szombaton tessék átjönni ebédre Józsi bácsival!"
2020. máj. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

250 km, nem úgy működik, hogy ebédre áthívom és csá!


Egyébként 10 év alatt szerintetek nem mondtuk minden egyes alkalommal, mikor mentünk, hogy jöjjenek ők is?

Őszintén remélem, hogy az unoka változtat ezen, mert már csak a kutyát és kutyacuccokat vinni is tök macera, nekik meg elég egy váltás ruha és kész!


A lakásunk is nagyobb, több a hely, viszont rossz megérzésem van, hogy a kis kényelmes életükön az unoka miatt se akarnak majd változtatni, hogy ők jöjjenek, nem pedig mi megyünk :(

2020. máj. 19. 09:00
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
Megmondod, hogy mostantól egy darabig nem tudtok menni, mert nem bírod már az utazást, de szívesen látjátok őket. Aztán ha tényleg annyira kényelmesek, valószínűleg nem fognak jönni csak siránkozni. Ha tényleg így lesz, akkor legalább tudjátok, mennyire vagytok fontosak nekik. Kevésbé, mint egy wellness-út.
2020. máj. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
Hát, akkor ha ők nem mennek, akkor nincs tali, csak annyi, amennyit ti bevállaltok, hogy mentek. Oszt lehet hisztizni, de egy ilyen kicsi gyerekkel 250km nem olyan csudijó. A kutya csak ráadás.
2020. máj. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%
Aztan miert nem mukodik ugy hoyg áthívod őket ebedre? Ma szerintem kedd van, ha ma szólsz, vasárnapig oda érnek. A tessek majd jönni nem meghívás, én se mennek így, hogy őszinte legyek.
2020. máj. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%
Ne menjetek. Ha fontos nekik akkor majd jönnek, ha nem akkor pedig bőven elég a ritika látogatás is, ha már magyobb a gyerek.
2020. máj. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%

"Egyébként 10 év alatt szerintetek nem mondtuk minden egyes alkalommal, mikor mentünk, hogy jöjjenek ők is?"

Megis minden egyes alkalommal ujra es ujra elmentetek hozzajuk. Eszeteket hol hagytatok? Szepen megeroltetitek magatokat es megmondjatok hogy nem mentek sehova, ha keresnek titeket, megmondjátok hogy szívesen vannak látva, de nem utaztok ennyit egy nyűgös gyerekkel. Ha megsértődnek es nem jönnek, így jártak, én utana a kis ujjamat se mozdítanám értük.

2020. máj. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

6-os! Folyton hívjuk őket, de nyilván nem ebédre mert ahhoz nagy a távolság! Amikor voltak itt 3x, a segguk ki volt nyalva, mentünk bpen ahova akartak, főztem sütöttem, vittük őket étterembe, meg ahova akartak.


Tehát van meghívás, ha találkozunk is mindig mondjuk! 10 even at mindig!

2020. máj. 19. 09:23
 10/24 anonim ***** válasza:
81%
De miért "rávezetni" kell őket? Ezt nem értem. Megmondani kell ezeket a dolgokat. "A gyerek féléves koráig nem fogunk hosszú utakra indulni, de szívesen látunk benneteket addig is". Ennyi. Ha nem tetszik nekik, akkor nem tetszik, nem a ti bajotok. Én nem értem, mit kell enyit vergődni egy tök sima közlésen, magadnak generálod feleslegesen a problémát.
2020. máj. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!