Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy tudnék a párommal megbesz...

Hogy tudnék a párommal megbeszélni az anyósommal kapcsolatban egy dolgot úgy, hogy ne sertésem meg?

Figyelt kérdés
A lakás amiben élünk a barátommal, az anyósom nevén van. Úgy van vele anyósom, hogy amíg ő él, a fia a házát az ő nevén tartsa. Mert, ha házasság után ne adj Isten válás történne, senki más ne kapjon semmit a lakásból. Már ez is eléggé rosszul esett, mert pl amit én költök a lakásra, az mind kidobott pénz akkor, ha ne adj Isten a párom megcsalna, vagy csupán csak elhagyna? Mert ha évek múltán bármi gond adódna,akkor én mehetek amerre látok!? Vagy az ember minden egyes forintról írjon szerződést? Az milyen már!!!? Nem is ez a fő gond... Hanem az, hogy mivel anyósom nevén van a ház, apósommal akkor jönnek-mennek a házban, amikor épp gondolják. Ha nem vagyunk itthon és ők pl találkoznak ismerősükkel a városban, elhívják őket megnézni a lakást és még a hűtőben lévő dolgokat is végig mutogatják... Ez minden túlzás nélkül!!! Mert ha itthon vagyunk és akkor állítanak be valakivel, a WC-t, hűtő tartalmát, mindent megmutatnak. Úgy gondolom számunkra vadidegen embereknek ehhez semmi közük. 5 percre laknak anyósomék, így ezek a dolgok elég sűrűn előfordulnak. Pakol a hűtőben is, meg több helyen. Egy bugyit nem tudok kint hagyni száradni, ha elmegyünk itthonról, mert a párom szól, tegyem már el, ha ide jönne valaki esetleg. 30 év felett vagyunk amúgy mind a ketten. Nem gyerekek. Kezdek eléggé kiborulni ezektől a dolgoktól. Illetve rengeteg dologba beleszól anyósom. De nem szeretnék vitát,nagyon egy alkalmazkodó ember vagyok és tűrök. Viszont most már sok. Nem tudom, hogy tudnék erről úgy beszélni a párommal, hogy ne sértsem meg, de lássa be, hogy azért ez így nem a legnormálisabb dolog, mert egy kirakatban élünk. Semmi magánélet,mert ha itthon is vagyunk és jönnek át, akkor nem kopognak, hanem nyitják kulccsal az ajtót.
2020. aug. 11. 17:55
1 2 3 4 5
 1/50 A kérdező kommentje:
Elnézést, a kérdésben a sértsem szót átírta a telefonom sertésemre.🤦‍♀️Mielőtt jönne az offolás érte.🙂
2020. aug. 11. 17:58
 2/50 anonim ***** válasza:
52%
Élj a saját lakásodban, ne máséban és akkor nem lesz ilyen problémád.
2020. aug. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
61%

"Már ez is eléggé rosszul esett, mert pl amit én költök a lakásra, az mind kidobott pénz akkor"


Szó sincs róla. Ha válnátok, valamennyi pénz abból, amit közösen belefektettetek: felújítás, egyebek, neked is járna az ex-férjedtől.


De azt nem értem, hogy ha boldogan éltek az anyósod tulajdonában,

miért gondolsz te most arra, hogy mi lenne, ha válnátok?

Te készbe költöztél. Nem azért kell ketten küzdenetek,

hogy saját lakásotok, házatok legyen.

Teljesen mindegy, hogy anyósod, vagy a férjed nevén lenne,

neked jogilag akkor sincs semmi közöd hozzá.


A másik téma: "Hanem az, hogy mivel anyósom nevén van a ház, apósommal akkor jönnek-mennek a házban, amikor épp gondolják. "


Ez jogtalan. Ha átengedték használatba a házat/lakást, akkor oda nem léphetnek be. A kulcsot is lecserélhetitek.


Ti most úgy éltek ott, mint vendégek, ahogy kiveszem az írásodból.


A haszonélvezeti jog is anyósodéké, vagy az a férjedé?

Vagy a tulajdonjog is, haszonélvezeti jog is az anyósodéké?


Ez nagyon durva. Megértelek.

Rendezni kell a jogi helyzetet, mindenképpen. Mindenkinek joga van

a magánélethez.

Ha pl. kibérelnétek szerződéssel egy lakást, oda a tulajdonos sem léphetne be akkor, amikor akar. Sőt, a zára is lecserélhetnéd.

Szóval ezt rendezni kell.

2020. aug. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
86%
Álljatok a saját lábatokra, és menjetek saját lakásba.
2020. aug. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
92%
Inkább egy albérlet mint igy élni
2020. aug. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim válasza:
77%

Hagyj kint néhány pikáns dolgot, talán meghökkentené annyira, hogy felérje ésszel az a drága anyós :D

Amúgy ültesd le a férjed, hogy most hallgasson végig és ha befejezted akkor reagáljon, szerintem teljesen jogos, amit szeretnél, meg kell húzni a határokat :)

Ha más nem én tuti gerilla akciókba fognék, persze utolsó lehetőségnek :D meztelenül mászkálnék, vagy alig valamiben, napközbeni szex (csak házasok vagytok...) :D nekik lesz kellemetlenebb

2020. aug. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim válasza:
80%
Jaj bocsi én már össze is adtalak titeket, de a lényegen nem változtat :D
2020. aug. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:

2.kommentelő.

Szerintem nem rajtam múlik, hogy másik házba menjünk, abba amit mi vettünk. Vegyek magamnak külön egyet és járjunk egymással a páromhoz "udvarolni"?? Vagy fizessem ki a ház felét nekik és maradna az anyósom nevén továbbra is???? Ha a párom nem akar másikba költözni, arra hivatkozva, hogy van háza már és nem el vagyok én is ott?! Szóval nehogy azt hidd már ott élősködök!!!!!

2020. aug. 11. 18:30
 9/50 anonim ***** válasza:
94%
Nincs háza a párodnak. Majd egyszer lesz. Vagy nem.
2020. aug. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
74%
Egyetértek a 6-os előttem szólóval, pont ezt akartam írni. :)
2020. aug. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!