Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért ilyen elviselhetetlen...

Miért ilyen elviselhetetlen sok helyen az anyós, após?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor olvasom itt is, és hallom is másoktól, hogy az anyós és/vagy após nem helyénvalóan viselkedik. Miért van ez? vagy inkább miért ilyen sok helyen?
2020. aug. 29. 01:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Mert ilyennek akarják látni őket.
2020. aug. 29. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Mert őket nem választja senki a családjának hanem a párjához járnak. Igy az emberek kevésbé toleránsak. Ez mellet a korral általában egyre problémásabbak lesznek az emberek. Ezek miatt több panaszt is fogsz rájuk hallani.
2020. aug. 29. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

Mert az itt megnyilvánuló jó része képtelen elviselni, hogy másnak is van véleménye, nem csak neki. Itt ha csak azt mondja az anyós, szerinte a zöld függöny szebb lenne, már belepofázás. Pedig csak elmondta, mit gondol, amihez joga van.

Csak azt tudnám, az ilyen emberek miről szoktak beszélgetni...

2020. aug. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Egyetértek az előttem szólókkal.

Én nagyon jól megértettem magam a párom szüleivel, velük egy házban (külön lakásban) laktunk, napi kapcsolatban voltunk. Soha nem volt okom arra, hogy panaszkodjak rájuk. Emberek ők is, és szeretik a gyermeküket ugyanúgy, mint az én szüleim engem. Ezt kellene megérteni.

És néha-néha eszükbe juthatna: akármilyenek is, ők nevelték a gyermeküket olyanra, olyanná, akit méltónak találtam arra, hogy páromul fogadjam.

2020. aug. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Ez csak szerencse kérdése. De az ember ugyanúgy lehet saját szüleivel is rossz kapcsolatban, a párja szüleivel meg jobban megérteti magát. Ilyen is van. Összezörrenések meg mindenütt vannak. Aki rosszban van velük, annak sajnos ezt dobta a gép. Hiába csak a párodat választod, megnyered annak családját is vele együtt. De azért azok sincsenek kevesen, akiknél meg szinte teljes az összhang. Ezért általánosítani nem lehet.
2020. aug. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Persze, engem is akart az anyósom "átnevelni", hogy ezt+azt ő nem úgy csinálja, és hogy mennyivel jobb az, ahogyan ő, és próbáljam meg... megpróbáltam, és "látványosan küszködtem" a módszerével, majd a végén kijelentettem: gyakorlatilag a végeredmény ugyanaz, mindkét módszerrel. Akkor már inkább maradok annál, amit eddigi életem során begyakoroltam. Ezt eljátszottam néhányszor, utána már nem is próbálkozott. :))

2020. aug. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Mindig van rivalizálás a felek között, helyezkedés a kedvezőbb pozíció miatt. Anyós vs meny, após vs vej, néha kombinálva.

És minden család más, így nagy különbségek lehetnek a neveltetésben. Pl. anyósom nagyon kotnyeles típus, mindig mindenről tudni akar, míg az én szüleim "a te dolgod" hozzáállást preferálják. Emiatt engem rettenetesen frusztrál, hogy anyósom folyamatosan olyan dolgokba kérdez bele, amihez - szerintem - a világon semmi köze. Fordítva is megvan ez, enyhébben: a férjem mindig meglepődik, hogy az én családom "közömbös" a dolgaink iránt, és ő ezt néha bántónak éli meg.


Szerintem amúgy nem(csak) az anyós-após az elviselhetetlen, azért van bőven meny/vej-(jelölt), aki rászolgál a rossz viszonyra... Legalábbis amikor tesóm és az excsaja odabútorozott a szüleinkhez, azért anyámék sok olyan dolgot tűrtek el szó nélkül, amit én nem, és biztos anyám lett volna a sz.r szemét anyósjelölt, aki nem hagyja élni a fiatalokat.

2020. aug. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk pl anyuci képtelen elfogadni h más nő is van a fia életében.

A másik menyét màr tönkretette,mivel tudja hogy nehezen viseli el őt napokra is odakoltozik mert messzebb vannak,nekunk mondta h o a fiahoz megy,leszarja h a menye mit akar.Ő az első helyen akar lenni a fia életében.

Nem veheti el őt senki,úgy gondolja.Sok a probléma miatta a házasságukban is.

De nálunk is egyre pofátlanabb lett,màr én is kezdem unni.

Ha valamire nemet mondok már támad.Nekünk menyeknek nincs jogunk a saját házukban semmihez ha ő ittvan.Azt elfelejti nem csak a fia otthona,hanem a miénk is,ő a vendég,neki kell alkalmazkodnia.

Állandó elvárásai vannak.Ő az úgynevezett bekebelező anyós.

Após is egy lusta dög,ha valami nem tetszik neki ő is megjegyzéseket tesz.

Mert ezek azthiszik h körülöttük forog a világ.Szánalmas amit sokszor művelnek.

Nem engedik el a fiaikat,nem engedik leválni őket,ha kell manipulálják őket,sajnáltatják magukat.

2020. aug. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
*saját házunkban
2020. aug. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én először nagyon kedveltem őket, majd kibújt a foga fehérje mindkettőjüknek. Az esküvőnkön mondták azt nekünk, hogy most már talán komolyan tudnak venni minket mint egy pár. Nem érdeklődnek a gyerekeink után de ha egyszer egyszer találkozunk, mindig kritizálják hogy hogyan neveljük a gyerekeinket. Emelett az esküvőnket is elrontották. Én próbáltam őket kedvelni, de úgy nehéz ha ez eléggé egyoldalú. :/ Én irigylem azokat akiknek jó a kapcsolatuk anyóssal és apóssal.
2020. aug. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!